HCB Karviná
Reprezentace
út 9.1.2024 | Redakce

Začíná EURO 2024 v Německu! V nominaci nechybí hráči Baníku Karviná

Před prahem největšího EURA v dějinách. Tak sama EHF popisuje evropských šampionát mužů, který pro český národní výběr začne skupinou v Mnichově. Reprezentace se postupně utká s Dánskem, Portugalskem a Řeckem.

Mistrovství Evropy je tady. Největší EURO v dějinách národní tým odstartuje v Mnichově, kde se postupně utká s Dánskem, Portugalskem a Řeckem. Úvodní zápas odehraje výběr trenéra Xaviera Sabateho už 11. ledna ve 20:30.

V nominaci jsou hned tři baníkovci: Jonáš Patzel (spojka), Dominik Solák(spojka) a Martin Galia (specialista trenér brankářů).

Zápasy mistrovství Evropy se uskuteční hned na šesti místech. Největší kapacitu má stadion v Düsseldorfu, kde se normálně hrají fotbalové zápasy. Češi odehrají základní skupinu v Mnichově, což je nejmenší aréna, v případě úspěchu by se stěhovali do Hamburku.

Kdo postupuje ze skupin?

Z každé skupiny projdou do hlavní části vždy dva nejlepší celky. Následně vzniknou dvě skupiny po šesti týmech. Do bojů o medaile postoupí znovu jen dva nejlepší výběry. Šampion bude znám 28. ledna, finále se koná v Kolíně nad Rýnem.

Skupina A (Berlín): Německo, Francie, Severní Makedonie, Švýcarsko
Skupina B (Mannheim): Chorvatsko, Rakousko, Španělsko, Rumunsko
Skupina C (Mnichov): Island, Maďarsko, Srbsko, Černá Hora
Skupina D (Berlín): Norsko, Slovinsko, Polsko, Faerské ostrovy
Skupina E (Mannheim): Švédsko, Nizozemsko, Bosna a Hercegovina, Gruzie
Skupina F (Mnichov): Dánsko, Portugalsko, Česko, Řecko

České zápasy:
11.1. 20:30 hodin Česko - Dánsko
13.1. 18:00 hodin Česko - Portugalsko
15.1. 18:00 hodin Česko - Řecko

📺Kde šampionát sledovat?

České zápasy a také semifinále s finále odvysílá v přímých přenosech stanice ČT sport. Všechny ostatní duely naleznete na Sport 2, v audio verzi si utkání budete moct poslechnout na Radiožurnálu Sport.