Můžeme se těšit na jaro v pohárové Evropě!
24.11.2019  |  

Můžeme se těšit na jaro v pohárové Evropě!

Je to dvacet let, kdy jsme se naposledy dostali do jarní části evropských pohárů! A letos se to podařilo znovu. Můžeme se tak těšit na to, jakého spupeře nám pro jarní část Challenge Cupu přisoudí los.

3.kolo, neděle 24.11.2019

KAR
33:28(20:13)
NIS

Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/2
Vyloučení: 5 - 3
Rozhodčí: Jaskins a Žabko (oba Litva)
Sled branek:3:1, 4:3, 8:6, 11:7, 15:11, 19:13, 22:16, 24:20, 28:23, 31:26
Diváků: 1521

HCB Karviná: Marjanović, Mokroš – Nedoma 7, Brůna 4, Monczka 6/1, Urbański, Gromyko 1, Plaček, Chudoba 2/2, Jan Užek 3, Solák 5, Skalický 2, Nantl, Zbránek 2, Růža, Chosik 1.

RK Zeleznicar 1949 Niš: Stosic, Kocic, Matovic, Stojanovic 6, Jevtic 5, Milosavljevic 4, Milovanovic 4, Spasic 4, Pavlovic 3, Stanojevic 2, Cvetkovic, Petrovic, Potkonjak, - Radivojevic, Radivojevic, Stojanovic.

Komentář k zápasu

Dnešní s napjetím očekávaná odveta Challenge Cupu přilákala do naší haly hodně fanoušků a ti vytvořili parádní kulisu, jaká utkání této důležitosti opravdu svědčila. Plné tribuny tak mohly sledovat, jak se naši hráči od začátku do svého soupeře s chutí "zakousli." Rychle jsme si vytvořili náskok 3:1. V pozápasovém rozhovoru trenér Michalisko potvrdil, že zvolili taktiku takto na soupeře vletět, vzhledem k tomu, že není zvyklý na dopolední zápasy. A to vyšlo. 

Vytvořili jsme si náskok, který jsme v druhé polovině poločasu dokázali ještě navýšit. Dařilo se Marjanovičovi v naší brance, kterému pomáhala dobrá obrana. A útok soupeře ničil jednou brankou za druhou. Za první poločas jsme jich dokázali vsítit dvacet. Parádní byla ta poslední. Po obdržené brance, kdy hosté snížili na 19:13, jsme si vzali time out a měli jsme ke skórování pouhé čtyři vteřiny. Ale to je v házené doba, za kterou se dá ještě leccos vytvořit. A my to také dokázali. Naše lavička si domluvila signál a pro konečnou střelbu z velké vzdálenosti byl určen pivot Honza Užek. A to mělo být, a také bylo, pro hosty překvapení. A vlastně nejen pro ně. Myslím, že málokdo v hale čekal že Honza bude zakončovat z nějakých 12 metrů... a úspěšně.

Stanovil tak poločasový výsledek 20:13 a to nám dávalo velmi slušné naděje do druhé půle. Nicméně ještě nebylo nic rozhodnuto. Na postup jsme potřebovali vyhrát o tři branky a tak tem náš náskok nebyl ještě zdaleka rozhodující. 

Do druhé poloviny vstoupili hosté o poznání lépe, než dohráli tu první. Pomalu ale jistě dokázali stahovat náskok. Dařilo se jim podstatě častěji než v prvním poločase dávat branky z větší vzdálenosti. To by nebyl takový problém, kdybychom dokázali proměňovat své šance my. Ale to se nám tolik nevedlo a naše křídla i pivoti často ztroskotávali na výborném Kocičovi v brance hostů. Ve 41. minutě byl stav 24:20. Našim hráčům se ale povedlo tuto nepovedenou pasáž zlomit, znovu se zvedli, našli střeleckou mušku a opět svůj náskok zvýšili. V brance vystřídal Nema Petr Mokroš, hned se chytil a připsal si podařené zákroky. Do poslední desetiminutovky jsme šli se slibným náskokem šesti branek za stavu 28:22. Ten se nám dařilo držet a přes veškerou snahu hostů už nedokázali ohrozit náš postup do osmifinále Challengu cupu.       

Se závěrečným hvizdem rozhodčích tak v hale vytryskl gejzír radosti z postupu. Jak na palubovce, tak na tribunách. Děkujeme Vám všem, kteří jste neváhali přijít a podpořit nás. Dnes byla opět parádní atmosféra a plné tribuny. Moc si toho vážíme a děkujeme Vám za to! Jste našim pověstným sedmým hráčem na hřišti.


 

AKTUÁLNĚ

Zápasy s Vídní zrušeny!

před 3 dny

Bohužel tento tým byl zasažen covidem. Jejich hráči končí 15. 8. karanténu a poté budou opětovně testováni. Tím pádem byl dvojzápas zrušen. Naše fanoušky budeme informovat o případném náhradním programu.


Změny v přpravě

27.07.2020

Ve středu 29.7. hrajeme v Potrkowie o hodinu později, tedy v 19 hodin. A utkání v Povážské Bystrici se nakonec hrát nebude, soupeř nám ten přípravný duel odřekl.


Změna termínu přípravného zápasu

24.07.2020

Dne 8.8.2020 jsme měli hrát na domácí palubovce s Gwardií Opole. Utkání se bude hrát o den dříve, tedy 7.8.2020 v 18:30 hodin.


Darovali jsme krev

14.05.2020

Daruj Krev🩸 Naši muži ve středu darovali krev v karvinské nemocnici. Této akce se již zúčastnili po několikáté! Díky Vám chlapi


Předprodej na Madeiru!

11.02.2020

Pokud si chcete pro jistotu koupit lístek na nedělní odvetu Challenge Cupu už v předstihu, můžete. A to ve čtvrtek a pátek od 9-12 a 13-15:30 hodin.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Los pro EURO 2022 nám přisoudil týmy Ruska, Ukrajiny a Faerských ostrovů. Co si o skupině myslíte?

 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA