Z Portugalska vezeme nadějný výsledek
09.02.2020  |

Po vyrovnaném průběhu nakonec vezeme z Madeiry tříbrankové manko, které určitě je v našich silách za týden smazat. Hrát je tedy o co a společně se můžeme těšit na odvetu v neděli 16.2.2020

4.kolo, neděle 9.2.2020

MAD
30:27(15:13)

Sedmimetrové hody: 3/1 - 3/3
Vyloučení: 3 - 4, ČK Solák (3x2´)
Rozhodčí: Robert Harabagiu (ROU), Silviu Stanescu (ROU)
Sled branek: 0:2, 5:3, 9:6, 12:8, 15:14, 18:14, 20:20, 25:21, 28:24, 29:27, 30:27.
Diváků: 400

AM Madeira Andebol SAD: MILHO Nuno, CAMPOS Antonio, FREITAS Joao, RIBEIRO Ulisses 2, SANTOS Daniel 3, SILVA Nuno 4, MARTINS Igor, ANTONIO NOGUEIRA Elias, MIRANDA Joao, SEMEDO Elledy 5, PENEDA Pedro 3, VRAZALICA Eldin 4, GOMES Joao 2, PEDROSO Claudio 7, FREITAS Hugo.

HCB Karviná: MARJANOVIČ Nemanja, MOKROS Petr, BRŮNA Michal 2, MONCZKA Marek 9/3, URBANSKI Artur, GROMYKO Yuri 2, PLAČEK Jan, CHUDOBA Radim 1, SOLÁK Dominik 2, SKALICKÝ OndŘej, NANTL MatĚj 2, ZBRÁNEK Jan 5, NEDOMA Miroslav 3, CHOSIK Roman 1, FRANC Václav.

Na začátku utkání padaly branky na obou stranách hodně pomalu. Na naší straně si hned připsal řadu zákroků Nemo v brance a na druhé straně jsme zase nemohli najít recept na obranu soupeře. Začali jsme s vysunutou obranou, když vepředu operovali Solák a Nantl. A záhy bylo poznat proč to tak je. Když se totiž ke střele dostaly spojky soupeře, byl z toho vždy gól. Zejména Pedroso, který operoval na pravé straně, svými dělovkami přesně trefoval naši branku.

S postupujícím časem si domácí vypracovali malý náskok. Ve dvacáté minutě jsme za stavu 10:7 pro domácí začali hrát 7 – 6 a dařilo se nám vypracovat řadu šancí. Bohužel s jejich proměňováním to bylo horší, ale přesto jsme zastavili narůstání náskoku týmu domácích. Na přestávku odešly týmy za stavu 15:13.

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu, v jakém ten první skončil. Hry byla vyrovnaná, na palubovce se odehrával boj o každý míč. Nám se pomalu ale jistě dařilo stahovat náskok domácích. Stálo to hodně sil, ale bojovnost našich hráčů nesla své ovoce. Ve 46. minutě srovnával Monczka na 21:21. Vzápětí domácí znovu skórovali a těsně na to obdržel Solák třetí dvojku za souboj na brankovišti a dostal tak červenou kartu. Domácí nám v následující pasáži znovu utekli na čtyřbrankový rozdíl. Ve 49. minutě totiž Silva zvyšoval na 25:21. To ale zdaleka nebyl konec. Naši znovu začali stahovat, byť se jim pořád příliš nevedlo v koncovce. V 58. minutě jsme se dostali na minus dvě branky když Nedoma zužitkoval pěknou Chudobovu přihrávku do křídla. Dvacet vteřin před koncem Nemo chytil domácím ránu ze spojky a my šli do útoku. Monczka hledal na pivotu Nantla, ten ale těžkou přihrávku nezpracoval a domácí, i přesto že jejich protiútok zaváněl průrazem, stanovili konečný výsledek na 30:27.

Věřme, že nás nebude ta branka mrzet a v odvetě si vybojujeme postup de čtvrtfinále Challenge Cupu. Rozdíl tří branek a poměrně dost vstřelených gólů nám dávají do odvety slušné naděje.

Ohlasy trenérů

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: Portugalci jsou zkušený mančaft, uhrávali si to rozvahou, zkušenostmi, kdežto my jsme museli makat, lítali po hřišti a bojovat. Ty zahozené šance nemrzí tolik, byť tam byly z pivota nějaké tutovky. Spíš mrzí nedodržené taktické věci v obraně. Na to jsme se připravovali, ale nevyvarovali jsme se hrubek, které domácí trestali. Byla tam pasáž, kdy jsme dokázali srovnat na 21:21. Tady jsem věřil, že to překlopíme na naši stranu. Byli jsme v laufu. Jenže přišly další chyby v obraně Poslední gól jsme dostali asi pět sekund před koncem. Ten mě štve. Chvíli předtím jsme nedali, mohli jsme se dostat na gól, takhle je to o tři. Ale hratelné to je, to určitě.“