HCB Karviná
Zápasy
st 4.11.2009 | Ivo Dudek

Ve velmi důležitém utkání jsme uspěli

Zápasové menu

V utkání, které mnohým mohlo připomínat loňské finále Zubr extraligy jsme uspěli a porazili tradičního rivala ze Zubří. Utkání nabídlo divákům atraktivní podívanou, hodně gólů, emocí a zasloužené vítězství našich borců! Hosty jsme tak v tabulce přeskočili a zařadili se na druhé místo za Duklu, která dnes uspěla v Hranicích.

Začátek utkání přinesl velmi rychlou házenou, útoky se valily z jedné strany na druhou a padaly rychlé branky. V desáté minutě byl stav 6:5 pro nás. Ani v dalším průběhu prvního dějství se nedařilo nikomu odskočit na větší brankový rozdíl. Až těsně před koncem nám nabídli hosté šanci na dvojnásobnou přesilovku špatným střídáním a my jsme ji využili. V poločase byl tak stav 18:15 pro nás a s napětím jsme očekávali jak dopadne druhá půle.

Hned po začátku druhého poločasu dostal Titkov třetí dvojminutový trest za faul na Ivanova a oslabil tak hosty zejména v obranné fázi. I když na hru obrany hostů tento fakt neměl nijak závažný dopad. Nadále se hrálo velice vyrovnaně. Oba týmy spoléhaly na rychlý útok a dobrou hru křídel. Střely z větší vzdálenosti nebyly téměř vidět. V naší brance se v druhém poločase rozchytal k výbornému výkonu Mrkva a zastínil své kolegy v zuberské brance. Základ k pozdějšímu vítězství jsme položili mezi 8. a 13. minutou, kdy jsme šňůrou 4 branek utekli na rozdíl 6 branek (26:20). Hosté už nestačili na tento náskok reagovat a my dokráčeli k velice důležitému vítězství.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Jozef Hanták: "Diváci se určitě nenudili. Oba celky nabídly kvalitní podívanou, možná nejlepší v celé sezoně. Bylo vidět, že proti sobě hrají dva nejlepší týmy české extraligy, Myslím, že v náš prospěch hrála větší vyrovnanost našich postů. Na každý, až na ten Pavlíčkův, což bylo způsobeno zdravotní indispozicí Faitha, jsme měli dva rovnocenné hráče.“

Jiří Kekrt. "Zápas snesl opravdu přísná kritéria. Bohužel pro nás se potvrdilo, že výkony Karviné jsou na vzestupu. Vyloučení Titkova nám neuškodilo. Viděli jste sami, že jsme se pak dotáhli zase na tři góly. O zaslouženém vítězství soupeře rozhodly jiné věci. Hlavně to, že v letošní sezoně nás stále provází nevyrovnanost výkonů.“

Fotogalerie