HCB Karviná
Zápasy
ne 20.2.2011 | Ivo Dudek

V Jíčíně se body dělily

Zápasové menu

Přes to, že náš kádr se o víkendu nijak výrazně nedoplnil odjeli jsme do Jičína s cílem bodovat. Vždyť na podzim jsme v nepodařeném domácím vzájemném utkání bod ztratili a tak jsme to chtěli domácím oplatit. A tím jim tak ztížit postup do první šestky, aby se vzájemná podzimní remíza nepočítala do nadstavby.

Naše marodka se od minulého týdne příliš nevyprázdnila. Do sestavy se sice vrátil např. mladý polský hráč Lyžwa ale naopak onemocněli v průběhu týdne Farář s Kružíkem. A tak jela do Jičína sestava, která spíše připomínala juniorku. Od začátku se domácí ujali vedení ale naše mladá nezkušená sestava jim nedovolila vybudovat si nějaký výraznější náskok. A tak téměř po celé utkání měli domácí mírně navrch ale my jsme vždy dokázali kontrovat. K výbornému výkonu se v útoku rozehráli Lyžwa s Monczkou, kteří se stali našimi nejlepšími střelci. Ve 28. minutě dával Lyžwa svoji čtvrtou branku a srovnával na 12:12. A dokonce jsme měli do závěru poločasu možnost jít do vedení - hráli jsme totiž přesilovku. Tu jsme ale zahráli katastrofálně. Prohráli jsme ji totiž 1:3 a tak šli do šaten s vedením o dvě branky naopak domácí.

Druhý poločas začal a pokračoval pak úplně stejně jako ten první. Brzy jsme sice vyrovnali ale domácí zase zabojovali a odskočil až na čtyři branky. V těchto fázích řádil zejména domácí Masák na pravé spojce, který si svým rychlým pohybem a tahem do brankoviště říkal o jednu sedmičku za druhou. Domácí jich házeli v druhém poločase házeli v rychlém sledu šest za sebou!

Ale ani to ještě neznamenalo rozhodnutí zápasu. Naši se opět zvedli a mezi 51. a 55. minutou jsme šňůrou čtyř branek obrátili skóre ve svůj prospěch a šli jsme do koncovky s náskokem dvou branek. Tu zvládli lépe domácí a utkání skončilo, vzhledem k průběhu zaslouženou, remízou 28:28. Ta se ale vzhledem k systému soutěže zřejmě do soutěže stejně nakonec nebude počítat. Stejně jako například včerejší "překvapivá" remíza Lovosic na palubovce poslední Kopřivnice. Tyto výsledky jsou zřejmě produktem, podle našeho názoru, nešťastného systému, kterým se letos soutěž hraje.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Martin Kostelník (manažer HCB OKD): Remíze se zdá být spravedlivou pro oba týmy vzhledem k průběhu kdy 50 minut jsme dotahoval malé vedení domácí a naopak v koncovce pak museli dotahovat oni. Před koncem poločasu jsme zahráli katastrofálně přesilovku, která nás stála lepší pozici před druhou půlkou. Stejně tak nás mrzí netakticky odehraná koncovka, kdy jsme přišli o náskok dvou branek. Utkání tak skončilo remízou, která ale asi díky systému soutěže nic neřeší.

Josef Jan (asistent trenéra HBC Jičín): Nedá se říct, že bychom byli zklamaní. Určitě jsme mohli dva body získat, ale stejně i o ně přijít díky konci. Jsem rád, že kluci koncovku zvládli i když bylo na nich vidět, že už toho mají plné zuby a z toho pramenily i některé jednoduché chyby. Můžu tak týmu poděkovat protože opravdu bojoval od začátku do konce.

Fotogalerie