st 12.11.2014 |

Rozhodl nástup do druhého poločasu

Po vlažném výkonu v prvním poločasu, kdy domácí více než drželi s námi krok, jsme rozhodli po zlepšeném výkonu v nástupu do poločasu druhého. Zpevnili jsme obranu a Kuba Lefan na dlouho zavřel bránu. Utekli jsme domácím o osm branek a o utkání bylo rozhodnuto. Posunuli jsme se tak v tabulce na páté místo s 13 body.

Jiří Mičola, trenér týmu HC Zlín: „Dnešní utkání jsme bohužel nezvládli. Karviná nás přehrála ve všech směrech. V druhém poločase jsme chtěli s utkáním ještě něco udělat, ale dostali jsme šňůru branek, díky kterým se Karviná dostala do herní pohody a byla ještě více našlápnutá. Od této chvíle nás soupeř na palubovce jednoznačně přehrál a my už jsme s tím nedokázali nic udělat.“

Jaroslav Hudeček, asistent trenéra týmu OKD Karviná: „Po nečekané porážce od Dukly doma si hráči uvědomili, o co vlastně jde, takže jejich přístup a výkon byl diametrálně rozlišný. Samozřejmě trošičku k tomu nahrálo to, že se domácí sesypali v průběhu dnešního utkání jako domeček z karet, takže to vítězství bylo i proto tak vysoké, ale jednoznačně předvedl vynikající výkony brankář Lefan a také se projevila perfektní příprava na našeho soupeře. Myslím si, že jsme měli dokonale přečtenou hru Zlína a dokázali jsme reagovat i na změnu obranného systému 0:6, 1:5, 1+5, 2:4. Byli jsme dokonale připravení a hráči opravdu plnili to, co měli. V dnešním zápase se projevil týmový duch a takové sepětí, což gradovalo i na střídačce. Vítězství jsme dnes získali zcela zaslouženě.“