Stav série jsme srovnali na 1:1!
15.05.2019  |

Dnešní odveta na naší palubovce se proměnila v oslavu házené. Hrál se parádní zápas před vyprodanou halou, která vytvořila skvělou atmosféru. Kdo přišel, mohl vidět naše zasloužené vítězství. Do Plzně tak v neděli jedeme za stavu 1:1 a vše je otevřené!

finále, středa 15.5.2019

28:24(12:11)
TAL

Sedmimetrové hody: 5/3 - 0
Vyloučení: 2 - 2
Rozhodčí: Horáček, Novotný
Sled branek: 2:2, 5:2, 8:8, 12:10, 14:12, 16:15, 21:15, 25:21, 28:24.
Diváků: 2000

HCB Karviná: Marjanović Nemanja, Mokroš Petr, Brůna Michal 6, Monczka Marek 3, Piatek Tymoteusz, Noworyta Nicolas, Plaček Jan, Chudoba Radim 3/3, Užek Jan 3, Solák Dominik 2, Mucha Jan, Nantl Matěj, Zbránek Jan 6, Nedoma Miroslav 5, Chosik Roman, Užek Jiří.

Talent M.A.T.Plzeň: Šmíd Karel, Herajt Filip, Douda Jakub, Nejdl Tomáš, Šafránek Ondřej 1, Bičiště David, Ivancev Milan, Tonar Jakub 2, Vinkelhöfer Petr, Tonar Michal 9, Stehlík Jan 8, Chmelík Jan 2, Šindelář Jakub 1, Šíra Jakub 1, Wildt Eduard.

Druhý finálový zápas opět nabídl parádní podívanou v perfektní atmosféře před úplně plnou karvinskou halou. Ještě před začátkem utkání se odehrál slavnostní akt. V nedávné době probíhala na facebooku aukce dresů opor dvou Baníků - toho ostravského a také našeho. V ní se nabízely k vydražení dresu největších klubových opor, konkrétně Honzy Laštůvky, Milana Baroše, Michala Brůny a Nemanji Marjanoviče. Výtěžek aukce je věnován  dlouholeté Fanynce Baníku Lence na stavbu bezbariérového přístupu (rampu) do jejího bytu. Dresy nakonec vydražil pan Tomáš Kolmajer a částka dvaceti tisíců korun byla před začátkem utkání předána fanynce Lence.

Poté už bylo vše nachystáno a mohlo se začít. Jako by se oba týmy trochu poučily z prvního duelu a obrany si dobře hlídaly střelce. Branky tak nepřibývaly nějak rychle. Trochu navrch jsme ale s postupem času přece jen získali my a v první čtvrthodině jsme se tak ujali vedení. Ve čtrnácté minutě byl stav 7:3 a hosté se dostali trochu pod tlak. Nicméně s tím si poradili Plzeňští velmi dobře a zastavili nápor domácích. Během další pětiminutovky srovnali na 8:8 a začínalo se znovu. O branky v domácí síti se v prvním poločase staral zejména Stehlík, který navázal na velmi dobrý výkon z prvního duelu. Na naší straně  byla střelba rozložena mezi více hráčů. Do poločasu byl stav velmi vyrovnaný, i když vždy byli o krůček vepředu domácí.

S nástupem do druhé půle jsme začali hrát 7:6 a dařilo se nám vypracovávat šance. I když je třeba říct, že jsme měli i štěstí, protože jsme v útoku ztratili nějaké míče, ale hosté to nedokázali potrestat střelbou do prázdné branky. Díky tomu jsme začali získávat náskok a ve 45. minutě jsme už už vedli 21:15. K dalšímu nárůstu rozdílu ve skóre už nedocházelo i díky tomu, že jsme neproměnili řadu stoprocentních šancí. Nicméně náskok jsme si udržovali až do konce a dovedli utkání ke kýženému vítězství.

Série se tedy přesouvá na západ Čech za vyrovnaného stavu 1:1 a vše je otevřené. Kdo se chce přidat a podpořit nás, může jet s fan klubem vlakem.

Ohlasy trenérů

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Jsem hrdý na kluky. Dnes opravdu hráli srdcem a mám pocit jako by víc chtěli než hosté. Možná to byl ten hlavní rozdíl, protože jinak jsou oba týmy velmi vyrovnané. V této fázi sezóny už rozhodují maličkosti a ty dnes hrály v náš prospěch. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům. Byli fantastičtí a my jsme na karvinské fandy pyšní. Byla opravdu našlapaná hala, perfektní atmosféra a to se hraje klukům moc dobře“

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Karviná vyhrála zaslouženě. Jen je škoda, že jsme nevyužili nabídnuté šance na střely do prázdné brány. Kdybychom je využili, tak jsme o čtyři neprohráli. Ale to se nedá nic dělat. Čím víc se bude série blížit ke konci, tím budou všichni nervóznější a bude se víc chybovat. Tak uvidíme, který mančaft bude mít vnější nervy a který nakonec získá titul. Tyto týmy jsou totiž tak vyrovnané, že nejde nikoho favorizovat. Navzájem se velmi dobře známe a tak budou rozhodovat individuální výkony v tom daném čase.“