Vítězství za zavřenými dveřmi
10.03.2020  |  

Vítězství za zavřenými dveřmi

Oba týmy se v Karviné musely vyrovnat s pro ně velmi nezvyklou situací. Dnes totiž začalo platit opatření vlády, které zavedla po zasedání Bezpečnostní rady státu, o tom, že ruší všechny akce, kde se sejde více než 100 lidí. A tak se hrálo v atmosféře, která tak trochu připomínala divadelní představení.

21.kolo, úterý 10.3.2020

KAR
27:24(12:12)
TAL

Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/3
Vyloučení: 6 - 4
Rozhodčí: Fukala, Mohyla.
Sled branek: 3:2, 3:5, 8:6, 9:11, 14:13, 17:19, 23:19, 24:21, 25:24, 27:24
Diváků: 10

HCB Karviná: Tabara Jiří, Marjanović Nemanja, Brůna Michal 5/4, Monczka Marek 1, Urbánski Artur Jan, Gromyko Yuri 2, Plaček Jan, Drzyzga Marek 4, Užek Jan 2, Solák Dominik 3, Skalický Ondřej, Nantl Matěj 1, Zbránek Jan 3, Nedoma Miroslav 6, Chosik Roman, Franc Václav.

Talent M.A.T.Plzeň: Herajt Filip, Křesťan Richard, Douda Jakub 2/1, Terzić Stefan 7/1, Macháč Šimon, Nejdl Tomáš 1, Šafránek Ondřej, Škvařil Milan 7, Ivancev Milan, Jenko Bogdanić Tim, Vinkelhöfer Petr 1/1, Tonar Michal 2, Chmelík Jan 2, Šindelář Jakub, Režnický Daniel 2, Wildt Eduard.

Komentář k zápasu

Ale atmosféra byla zvláštní pouze co se týče fanouškovské účasti. Na palubovce se totiž odehrával tuhý boj, jak je zvykem při utkáních těchto soupeřů. Vždyť se hrála repríza loňského finále a tak o zápletku nebyla nouze. Navíc my jsme potřebovali trochu zlepšit náladu po posledních nepříliš povedených zápasech a tak kdy jindy bež teď.

Od začátku byl stav velmi vyrovnaný. Až do 43. minuty se skóre přelívalo z jedné strany na druhou, ale ani jeden ze soupeřů nedokázal utéct na víc než dvě branky. Na straně hostů se střelecky nejvíce dařilo zimním posilám Škvařilovi a Terzičovi. Oba si připsali po sedmi přesných zásazích. Na naší straně se dařilo křídlům Nedomovi s Drzyzgou, který se ve velkém stylu vrátil po svých zdravotních problémech. A svou nepostradatelnost potvrdil znovu Michal Brůna. Právě na jeho bedrech byla největší odpovědnost za rozehrávku a dnes přidal i pět přesných zásahů do branky hostů. 

Rozhodující pasáž přišla mezi 43. až 53. minutou. To jsme si, zejména díky většímu nasazení, dokázali šňůrou šesti branek vybudovat náskok čtyř gólů a ten jsme už nepustili. Hosté sice zabojovali, ale na srovnání už to nestačilo.

Před posledním utkáním základní části jsme se tak opět dostali na čtvrtou příčku, která zaručuje výhodu domácího prostředí pro rozhodující utkání čtvrtfinále. A v tom se, s největší pravděpodobností, utkáme v regionálním derby s Kopřivnicí. Tedy nic lehkého...    

Ohlasy trenérů

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Brali jsme ten zápas jako šanci nakopnout se zase zpátky na vlnu, protože věříme tomu, že se můžeme popasovat s kýmkoliv. Bylo to náročné, protože musím uznat sílu Plzně. Jejich kluci jsou na tom výborně silově, ale musím pochválit naše hráče, odmakali to na sto procent. V útoku dodržovali přesně to, co jsme si řekli. Ne každá šance se promění, ale je třeba neustále věřit tomu, co děláme. Samozřejmě hrát v hale bez lidí je hodně zvláštní, ale i v přátelácích máme sto dvě stě diváků, a abychom ještě řešili tohle, to ne. Pro oba je to stejné, i když hrát před prázdnými tribunami nechce nikdo. Musíme to ale respektovat.“

Michal Tonar, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: „Hrát před prázdnými tribunami ostrý zápas jsem ještě nezažil, ale je na místě, že se přijímají taková opatření. To nikdo neovlivníme. Na druhou stranu kluci v týdnu trénují taky v prázdné hale, jsou zvyklí, v přípravě je to podobné a oni jsou už takoví profíci, že se od toho dokážou oprostit. Dnes nás prověřil silnější soupeř, protože jak Jičín, tak Lovosice přece jen nebyli soupeři, kteří by nás měli prověřit na sto procent poté, co jsme v zimní přestávce doplnili tým. Dnes nebylo všechno na sto procent a budeme si to muset analyzovat. Zapracování nových hráčů bude přece jen trvat déle, než jsem myslel.“

Marek Drzyzga křídlo HCB Karviná: „Vracím se po delší době po zdravotní pauze. Je to těžké, ale věřím, že už je to vše v pořádku a jsem rád, že jsem dostal dnes šanci. A myslím, že mi to vyšlo. Upřímně, hrálo se mi dnes výborně. Nevím, čím to je, ale proti Plzni si věřím a vždycky se mi proti ní dařilo. A tak jsem se snad trenérovi odvděčil za důvěru.“

 

AKTUÁLNĚ

Změny v přpravě

27.07.2020

Ve středu 29.7. hrajeme v Potrkowie o hodinu později, tedy v 19 hodin. A utkání v Povážské Bystrici se nakonec hrát nebude, soupeř nám ten přípravný duel odřekl.


Změna termínu přípravného zápasu

24.07.2020

Dne 8.8.2020 jsme měli hrát na domácí palubovce s Gwardií Opole. Utkání se bude hrát o den dříve, tedy 7.8.2020 v 18:30 hodin.


Darovali jsme krev

14.05.2020

Daruj Krev🩸 Naši muži ve středu darovali krev v karvinské nemocnici. Této akce se již zúčastnili po několikáté! Díky Vám chlapi


Předprodej na Madeiru!

11.02.2020

Pokud si chcete pro jistotu koupit lístek na nedělní odvetu Challenge Cupu už v předstihu, můžete. A to ve čtvrtek a pátek od 9-12 a 13-15:30 hodin.


Sledujjte online naše utkání s Madeirou!

09.02.2020

Online přenos poběží na této adrese. Hrajeme v neděli 9.2.2020 v 19 hodin našeho času.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Los pro EURO 2022 nám přisoudil týmy Ruska, Ukrajiny a Faerských ostrovů. Co si o skupině myslíte?

 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA