HCB Karviná
Zápasy
ne 21.4.2024 | Redakce

​Baník je po vysoké výhře krok od postupu do finále!

Zápasové menu

Třetí semifinálový souboj mezi Karvinou a Lovosicemi se proměnil v jasnou domácí záležitost. Baník zvítězil 35:21 a dělí ho jediná výhra od postupu do finále.


První dva zápasy série byly vyrovnané a rozhodovaly se až v závěru, sobotní partie měla ale úplně jiný průběh. Baník od začátku dominoval, dokráčel k jasnému vítězství a vede 2:1.

Úvodní zákrok zápasu si připsal Mokroš, na druhé straně se rychle trefili Solák s Růžou a Karviná brzy vedla 2:0. Lovci hráli v první půli v útoku často v sedmi hráčích, domácí obrana ale fungovala dobře. Karviná trestala góly přes celé hřiště, které „létaly" především Růžovi.

V deváté minutě Karviná vedla po trefě Nantla 7:3, pak sice Kupa dvěma trefami snížil na rozdíl dvou branek, domácí však i nadále jasně dominovali a zvyšovali náskok.

Dvě minuty před koncem prvního poločasu dával Solák už na 20:11. O pár vteřin později byl sice po zákroku na Horáka vyloučen, domácí si ale poradili i bez něj.

Hráči Baníku pokračovali v povedeném výkonu i po změně stran. Skvělý druhý poločas odchytal v domácí brance i Brychlec, který si připsal několik výborných zákroků. „Zápas se nám povedl, v útoku jsme měli snad 80 procentní úspěšnost, to si dlouho nepamatuju. Všichni tři brankáři navíc měli 38 procentní úspěšnost zákroků," řekl domácí kouč Michal Brůna. „Jsem rád, že jsme díky vývoji utkání pošetřili Patzela se Skalickým, do Lovosic jedeme sérii ukončit," vzkázal.

Baník před skvělou atmosférou kráčel k vysokému vítězství a po výhře 35:21 je krok od postupu do finále. „Dobře se to sešlo, v útoku jsme šlapali a proměňovali jsme šance. Brychlec zachytal skvěle. Vše hodnotím kladně," řekl David Růža.

To lovosická lavička s utkáním spokojená nebyla. „Karviná zvítězila zaslouženě, my jsme jim to ale usnadnili. Je nepochopitelné, že jsme v semifinále předvedli takový výkon. Utkání nám bohužel hrubě nevyšlo, chybělo nám nasazení i sebeobětování, což mě mrzí. Musíme to hodit za hlavu a připravit se na další zápas. Všechno je pořád otevřené, uděláme maximum pro to, abychom se do Karviné vrátili," dodal trenér Lovců Roman Jelínek.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Fotogalerie