Kopřivnice vyhrála i podruhé v sezóně
05.02.2017  |

V Kopřivnici byl k vidění zápas dvou diametrálně odlišných poločasů. Zatím co v prvním jsme dominovali tak ten druhý jsme zpackali a dovolili domácím otočit vývoj utkání.

16.kolo, sobota 4.2.2017

KOP
26:25(12:18)

Sedmimetrové hody: 5/3 - 4/3
Vyloučení: 6 - 3
Rozhodčí: Bečička, Bubeníček
Sled branek: 0:3, 3:6, 6:10, 8:15, 12:18, 15:19, 22:20, 25:23, 25:25, 26:25.
Diváků:

KH Kopřivnice: Pyško Vít, Žingor Marek, Lipový Jiří, Střelec Martin 1, Veřmiřovský Martin, Zima David, Gřes Jan 4, Mička Tomáš, Petřík Jaromír 2, Gřes Jiří 2/1, Fulnek Patrik 4, Gelnar Dominik 3/2, Hanus Jan 3, Mynář Dalibor 3, Chalupa Petr, Bukovský Marek 4.

HCB Karviná: Witkowski Przemyslaw, Mokroš Petr, Tabara Jiří, Monczka Marek 3/1, Borys Adam, Geist František, Plaček Jan 3, Radčenko Alexander 1, Drzyzga Marek, Mlotek Slavomír 7, Užek Jan 4/2, Solák Dominik 2, Piwko Luděk, Frančík Lukáš 4, Užek Jiří 1.

Ke krajskému derby jsme odjížděli s cílem napravit domácí nezdar ze vzájemného zápasu a celý poločas se nám to dařilo. Pestřejší hrou i lepší střelbou jsme si rychle vypracovali náskok a do poločasu jsme jej navýšili až na 18:12!

Druhý poločas byl ale z naší strany tragický. Nedařila se nám střelba, v brance domácích se rozchytal náš bývalý gólman Pyško a naši hráči postupně podléhali nervozitě. Domácí se naopak dostali do euforie a náš náskok se postupně rozplýval. Až neuvěřitelně zní skutečnost, že jsme ve druhém poločase dali dvě branky za 18. minut. To ve 48. minutě snižoval Frančík na stav 22:21 pro domácí.

Našeho špatného rozpoložení nakonec domácí využili k zisku, pro ně velmi důležitých, dvou bodů. V koncovce jsme ještě sice měli možnost vsítit vítěznou branku, když jsme v poslední minutě byli v držení míče za vyrovnaného stavu 25:25, nicméně uspěchanou koncovkou jsme ještě darovali domácím možnost vítězství a ti toho využili. Z rychlého útoku rozhodl Jan Gřes o tom, že body získá i podruhé v této sezóně Kopřivnice.

Ohlasy trenérů

Ivo Vávra (trenér Kopřivnice): „První poločas nám hrubě nevyšel a nastoupili jsme do něj lehkovážně, jako by nám o nic nešlo. V šatně jsme si ale řekli, že i ztráta šesti branek se dá otočit a jsem rád, že si naši mladí kluci dokázali, že to skutečně jde. Důležitým faktorem byl brankář Pyško, který zápas pomohl otočit, protože chytal fantasticky. Body moc potřebujeme a jsme za ně rádi.“

Marek Michalisko (trenér Karviné): „Zápas se hraje šedesát minut a ne třicet. Kluky jsme na druhý poločas upozorňovali, ale přišla nějaká zbytečně nervozita. Pyško nám pochytal vyložené šance a někteří kluci se z toho vyloženě sesypali. Takhle si pokazit dobře rozehraný zápas se jen tak nevidí. Jsme zklamaní a naštvaní. Nechci snižovat výkon Kopřivnice, která druhý poločas dřela a hrála velmi dobře, ale darovali jsme ji body. Není možné, abychom dali za prvních dvacet minut druhé půle jen dva góly.“