po 2.3.2009 | Ivo Dudek

TJ Bystřice p. H. - HCB OKD Karviná 19 : 28 (10:13)

V neděli jsme poprvé v tomto kalendářním roce poprvé naplno bodovali. Pro oba body jsme vyjeli k utkání 23. kola do Bystřice p. Hostýnem. Ta se pohybuje ve spodních patrech tabulky a tak povinností bylo zvítězit. V minulých kolech jsme ale ukázali, že i proti týmům z opačného konce tabulky jsme schopni ztratit body.

Tentokrát se tak nestalo a od začátku jsme se ujali vedení 3:0. To jsme sice v průběhu prvního poločasu ztratili, když domácí vyrovnali na 5:5 v desáté minutě. Pak se brankový rozdíl deset minut příliš neměnil a až úsek mezi 20. a 26. minutou vyšel podstatně lépe nám, když jsme čtyřmi brankami v řadě položili základ k našemu vítězství.

V druhém poločase se nám zejména díky dobré obraně, výbornému výkonu Mrkvy v brance a kvalitnímu přechodu do rychlého protiútoku, dařilo domácím utéct až na závěrečný rozdíl devíti branek.

Sestava TJ Bystřice pod Hostýnem: Baránek, Cagášek, Vacula 3, Kropáč, Juránek 3/1, Tiller J., Vaclach, Šíra 2, Indrák 3, Tiller R., Kroupa 1, Dobeš 4, Žůrek 2, Zbránek 1.

Sestava HC OKD Karviná: Mrkva, Lefan, Pavlíček 6, Vančo 2, Sliwka, Heinz 2, Floksa, Faith, Šulc 6, Mrózek 2/2, Petrovský 4, Požárek 5, Kočí, Monczka 1.

Vyloučení: 3 - 5, sedmičky: 2/1 - 3/2, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváci: 356. Sled branek: 0:3, 5:3, 6:6, 7:8, 7:12, 10:13, 11:17, 13:19, 17:21, 19:22, 19:28.