st 9.10.2024 | Redakce

Stíhací jízda s hořkým koncem. Baník v Maďarsku prohrál o gól

Házenkáři Karviné vstoupili do bojů v základní skupině Evropské ligy porážkou. Prvním soupeřem Baníku byla maďarská Tatabánya, která v první půli vedla až o osm branek. Hosté ale po změně stran předvedli parádní stíhací jízdu a sahali po bodech. Nakonec padli brankou v závěru utkání a prohráli 27:28.

Karviná se v utkání musela obejít bez Jonáše Patzela i brankáře Mokroše, jehož mezi třemi tyčemi nahradil Vojtěch Košťálek, který si v úvodu zápasu připsal dva důležité zákroky. Místo Patzela nastoupil Prašivka.

Maďarský tým proměnil hned první útok a dostal se do vedení, ve třetí minutě ale vyrovnal Solák a poté skóre na karvinskou stranu otočil Blyzniuk. Bylo to však na dlouhou dobu naposledy, co hráči Baníku vedli.

Na 3:2 mohl dát ze sedmičky sám faulovaný Harabiš, míč ale poslal jen do břevna. Karviná hrála přesilovku, jenže ta se jí příliš nevyvedla a za pár minut prohrávala už o tři branky. Na 5:2 dával střelou přes celé hřiště domácí gólman Székely, který zároveň zaznamenal řadu úspěšných zákroků.

Další přesilová hra po faulu českého reprezentanta Havrana, jenž hraje za Tatabányu, už Karviné vyšla lépe. Nejprve v ní snížil Užek a poté dával na 4:6 Solák, jenž vystihl domácí rozehrávku a poslal míč do prázdné brány.

Další minuty daleko lépe zvládl domácí celek, který náskok navýšil na rozdíl šesti branek. Další gól Karviné přidal až ve 23. minutě Nantl, jenž snížil na 7:12. Hosté v útoku zkusili hru sedm na šest. Příliš úspěchu to ale nepřineslo a Tatabánya vedla dvě minuty před koncem první půle už o osm gólů. V závěru se však povedlo snížit Nantlovi s Blyzniukem a do kabin se šlo za stavu 16:10 pro Maďary.

První poločas se Baníku příliš nepovedl, po změně stran ale začala velká stíhací jízda. Skóre druhé třicetiminutovky otevřel Solák, a když se v 35. minutě prosadil v přesilovce Harabiš, bylo to už jen o čtyři branky. Následně kontroval Lemos, pak ale postupně skórovali Solák se Skalickým, dvakrát udeřil Blyzniuk a rázem už to bylo jen o gól.

Tatabánya reagovala time-outem, po kterém se dostala do vedení 20:17, Baník se však stále držel v kontaktu a osm minut před koncem bylo po brance Skalického srovnáno – 23:23. Vzápětí Karviná dokonce vedla poté, co proměnil sedmičku Harabiš.

Maďarský celek si vzal vedení rychle zpátky. V 57. minutě dostala Tatabánya možnost přesilové hry a zvýšila na 27:25. Baník se však nepoložil ani v oslabení a zásluhou branek Blyzniuka s Bajerem opět srovnal.

Necelou minutu před závěrečnou sirénou si domácí vzali oddechový čas. Následně byl vyloučen Nantl a jedenáct vteřin před koncem vstřelil rozhodující gól domácí Lemos. Poslední útok už Karviná nedotáhla a z maďarské půdy odjíždí po statečném výkonu bez bodů.