Povinné dva body zůstaly doma
05.02.2020  |  

Povinné dva body zůstaly doma

Po víkendové ztrátě, kdy jsme nechali body v Brně, jsme přivítali další brněnský tým - Maloměřice. A další překvapení jsme nemohli připustit.

17.kolo, středa 5.2.2020

KAR
38:19(17:8)
MAL

Sedmimetrové hody: 1/0 - 2/2
Vyloučení: 3 - 1
Rozhodčí: Bubeníček, Petruška
Sled branek: 3:0, 5:3, 12:4, 13:7, 22:9, 23:12, 26:13, 31:16, 34:18, 34:18, 28:19
Diváků: 521

HCB Karviná: Mokroš Petr, Tabara Jiří, Monczka Marek 4, Urbánski Artur Jan 1, Gromyko Yuri 7, Noworyta Nicolas 3, Plaček Jan 2, Chudoba Radim 2, Solák Dominik 5, Skalický Ondřej 2, Nantl Matěj 2, Zbránek Jan 4, Nedoma Miroslav 3, Růža David 1, Chosik Roman, Franc Václav 2.

SHC Maloměřice: Koňařík Jakub, Jirák Martin 5/2, Jung Filip, Ždánský Robert, Kolář Kristian 1, Drásal Jan, Ipser Jan 3, Číž Vojtěch 5, Kocáb Ivo, Javůrek Aleš, Popela David 4, Mazač Michal, Hliničan Jan 1.

Komentář k zápasu

Předehrávka sedmnáctého kola Strabag Rail extraligy se odehrávala podle papírových předpokladů. Hosté, posilněni ziskem prvních bodů v šestnáctém kole, ve kterém porazili Frýdek Místek, nemohli dnes na nějaký další bodový zisk uvažovat. Domácí se totiž záhy ujali vedení a nepřipustili nějaké komplikace. V devatenácté minutě jsme vedli už 10:3 a kráčeli za vítězstvím. Brankář hostů Koňařík, který podal o víkendu výborný výkon a stal se hráčem kola, neměl dnes svůj den a byl záhy střídaný.

Ani druhý poločas nepřinesl žádnou změnu, domácí navyšovali náskok a ani, když vystřídali a pustili do hry hráče z lavičky, se obraz hry nezměnil. Karviná tak potvrdila svou roli favorita, nepřipustila překvapení a v předehrávce získala povinné dva body. Pozitivem dnešního utkání bylo to, že se po zranění vrací Vašek Franc. Ten dostává šance i v útoku, což je jen dobře, protože je naopak na marodce Honza Užek. Vašek si tak dnes mohl připsat první dvě trefy v našem dresu.

Nyní už má celý tým určitě v hlavách nedělní zápas Chalenge Cupu, který se bude hrát na Madeiře. Držme jim společně palce, ať přivezou co nejlepší výsledek před odvetou, která se bude hrát v neděli 16.2.2020.  


Ohlasy trenérů

Vít Musil, trenér SHC Maloměřice Brno: „Jsme nohama na zemi a víme, jaký je mezi našimi kádry rozdíl. Že jsme vyhráli nad Frýdkem-Místkem, nehrálo dnes žádnou roli. Nastoupili jsme proti jednomu z nejúspěšnějších klubů u nás, se spoustou zkušených hráčů. Projevil se obrovský rozdíl v silové připravenosti, v rychlosti přechodu do útoku. My jsme sem jeli odehrát ligový zápas a odzkoušet si to, co sami potřebujeme v konfrontaci s vyspělým soupeřem. Aby prostě hráči nabrali zkušenosti v těžkých zápasech. Chtěl jsem hlavně, aby to kluci odbojovali po celou dobu, a to vyšlo."

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Zápas nám posloužil k rehabilitaci za Brno, ale hlavně jsme si chtěli vyzkoušet nějaké věci před nedělí, kdy se utkáme s Madeirou. Vyzkoušeli jsme si obrany 1-5 a 0-6, protočili se tam všichni kluci. Jsem rád, že se vrací Franc, i když pořád je tam otazník nad jeho zdravotním stavem. Do neděle se dají dohromady i Brůna s Marjanovičem, kteří dnes odpočívali."

Václav Franc, pivot HCB Karviná: „Chtěli jsme dnes vstoupit do zápasu na sto dvacet procent a ukázat soupeři, že si jdeme pro dva body. A to se nám povedlo, myslím, že od začátku jsme měli zápas pod kontrolou. I když Maloměřice o víkendu poprvé vyhrály, tak jsme chtěli ukázat, že u nás nebudou mít nárok. Jsem rád, že po třech měsících, kdy jsem byl mimo, se vracím do hry a při zranění Honzy Užeka se dostanu i do útoku.“

 

AKTUÁLNĚ

Zápasy s Vídní zrušeny!

před 3 dny

Bohužel tento tým byl zasažen covidem. Jejich hráči končí 15. 8. karanténu a poté budou opětovně testováni. Tím pádem byl dvojzápas zrušen. Naše fanoušky budeme informovat o případném náhradním programu.


Změny v přpravě

27.07.2020

Ve středu 29.7. hrajeme v Potrkowie o hodinu později, tedy v 19 hodin. A utkání v Povážské Bystrici se nakonec hrát nebude, soupeř nám ten přípravný duel odřekl.


Změna termínu přípravného zápasu

24.07.2020

Dne 8.8.2020 jsme měli hrát na domácí palubovce s Gwardií Opole. Utkání se bude hrát o den dříve, tedy 7.8.2020 v 18:30 hodin.


Darovali jsme krev

14.05.2020

Daruj Krev🩸 Naši muži ve středu darovali krev v karvinské nemocnici. Této akce se již zúčastnili po několikáté! Díky Vám chlapi


Předprodej na Madeiru!

11.02.2020

Pokud si chcete pro jistotu koupit lístek na nedělní odvetu Challenge Cupu už v předstihu, můžete. A to ve čtvrtek a pátek od 9-12 a 13-15:30 hodin.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Los pro EURO 2022 nám přisoudil týmy Ruska, Ukrajiny a Faerských ostrovů. Co si o skupině myslíte?

 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA