HCB Karviná
Rozhovory
st 8.9.2021 | Redakce

„Moc se těším na to, že fanoušci budou fandit mě, a ne proti mně,“ říká před prvním domácím zápasem Denis Harabiš

Před touto sezónou nás posílilo pravé křídlo Denis Harabiš. Ten přišel z Dukly Praha, nicméně pochází z nedaleké Trnávky, a tak se tento přestup dá s trochou nadsázky označit jako návrat domů. Bydlí teď v Ostravě a na tréninky k nám dojíždí.

Denisi, přišel jste z Dukly, ale kde jste s házenou začínal?

Začínal jsem od mladších žáků v Polance nad Odrou. Do Dukly jsem pak přestoupil do staršího dorostu. Tehdy jsem se dostal do reprezentace dorostu, všiml si mě trenér Pauza a pak mě oslovil, jestli bych nechtěl jít do Dukly.

Jak jste si v Karviné zvykl?

Zvykl jsem si rychle a nebyl žádný problém. Kluci mě dobře přijali, všechno šlo hladce a zatím jsem tady opravdu spokojený.

Máte za sebou první přípravu v Karviné. Poznal jste nějaký rozdíl oproti Dukle?

Příprava byla dost podobná, jen mi přišla o něco náročnější. Začali jsme o čtrnáct dní dříve a byla i větší porce tréninků. Ale bylo to dobré, myslím, že jsem to zvládl v pohodě.

Hráli jste hodně přípravných utkání. Jak se Vám osobně v nich dařilo?

Nejsem úplně spokojený. Bylo to trochu jako na houpačce. Jeden zápas se mi povedl a v dalším to nebylo nic moc. Takže tak nějak střídavě oblačno.

Máte za sebou první vítězný zápas extraligy v Kopřivnici. Jak se Vám hrálo v prvním soutěžním utkání v karvinském dresu?

Bylo to fajn, v zápase jsem se cítil dobře a nervozita ze mě po chvíli spadla. Takže jsem celkem spokojený, dva body jsme získali i když ke konci jsme nasekali zbytečně moc chyb a nehráli jsme tu naši hru. V Kopřivnici se nikdy nehraje snadno, a tak jsou tyto body důležité.

Do Karviné jste přišel na pravé křídlo a na stejný post se teď vrátil Honza Sobol. Věděl jste už při domlouvání přestupu, že tady bude?

Ano, věděl jsem to, už při jednání s vedením klubu. Pro mě to bylo velké plus, myslím si, že Honza je jedním z nejlepších křídel, které tady kdy bylo. Takže je super, že se mám od koho učit a sbírat bohaté zkušenosti. Honza je sdílný, kolikrát mi třeba poradí, co a jak. Jsem moc rád, že mohu s ním hrát. Už jako malý kluk jsem sledoval Honzu v TV, kdy tvořili silnou dvojku v reprezentaci s Honzou Filipem a nikdy mě nenapadlo, že budu mít šanci si s ním jednou zahrát v jednom týmu.

V sobotu nás čeká Dukla Praha. Jste z toho utkání proti svým bývalým spoluhráčům nějak nervózní?

Tak cítím trochu nervozitu, ale zároveň se těším. A hlavně se těším na výbornou karvinskou atmosféru. Vždycky, když jsme tady hráli byla dobrá kulisa, ale teď se moc těším na to, že fanoušci budou fandit mě, a ne proti mně. Bude to změna oproti Dukle, kde nechodí moc lidí a bylo to jedno z největších lákadel při přestupu právě do Karviné.

Dukla před sezónou oslabila o hlavní tahouny, reprezentanty Matěje Klímu a Jonáše Patzla. Vidíte to jako velké oslabení nebo jsou mladí hráči Dukly schopni je nahradit?

Nahradit dvě takové osobnosti asi není úplně možné. Asi teď bude muset Dukla hrát víc kolektivně a zkusit je nahradit týmovou hrou. Když jsem tam hrál, tak jsme kolikrát, když to nešlo, zahráli na Matěje nebo Jonáše a ti dali gól. Teď to už tak nepůjde.