po 2.9.2024 | Redakce

Skupina Evropské ligy je blízko! Baník doma porazil Izvidač o 11 branek

Lepší start sezony si snad ani hráči Baníku nemohli přát. V kvalifikaci o Evropskou ligu doma porazili o jedenáct branek bosenský Izvidač a vykročili za postupem do základní skupiny.

Extraligová sezona ještě nezačala, na evropské scéně se ale Baník uvedl parádně. Karviná doma v neděli přivítala Izvidač, který je mistrem Bosny a Hercegoviny. Soupeř budil respekt, Baník se ho ale vůbec nezalekl. „Evropskou ligu už hráli. Podle materiálu, který jsme měli, jsme věděli, že to bude silný tým. Ale zvládli jsme to perfektně," pochválil své svěřence trenér Michal Brůna.

Mezi třemi tyčemi začal Petr Mokroš, toho ale brzy nahradil Vojtěch Košťálek, jenž v následujících minutách střídal jeden skvělý zákrok za druhým. Hráče soupeře tím často přiváděl k zoufalství. „Byl skvělý," uznal Brůna.

Úvodních deset minut se hrálo vyrovnané utkání, pak ale převzali otěže zápasu domácí, kteří postupně začali budovat náskok. V útoku se dařilo Jonáši Patzelovi, jenž se mezi střelce zapsal devětkrát. Pět branek přidali Dominik Solák s Denisem Harabišem, šestkrát se trefil nováček v karvinských barvách Illja Blyzniuk, který na pravé spojce odehrál výtečnou partii. „Byl fantastický. Kéž by se mu tak dařilo celou sezonu. Ukázal velkou sílu," pochvaloval si Brůna přínos nové posily.

Do kabin šla Karviná ve vedení 18:12. Pa pauze svůj náskok ještě navyšovala a v jednu dobu vedla dokonce o 13 branek. Na plac se dostali i náhradníci a Baník kráčel k pohodovému vítězství, k němuž mu pomohla i výborná kulisa. Na úvodní soutěžní utkání letošního ročníku do haly dorazilo 1300 fanoušků!

Konečnou podobu výsledku dal Solák, jenž v závěrečné minutě zvyšoval na 33:22. „Z výsledku máme velkou radost, došli jsme k němu dobrým kolektivním výkonem. Připravili jsme se na jejich útočné kombinace, eliminovali jsme jejich nejlepší hráče." potěšilo trenéra Baníku. Postup je hodně blízko, ještě je ale třeba zvládnout druhý krok. „Nic nepodceníme a svědomitě se připravíme. Ještě tam nejsme, čeká nás rušná balkánská atmosféra" dodal.

Odveta se hraje na bosenské půdě v sobotu 7. září.