ne 14.10.2018 |

​Proletu jsme nedali šanci a postupujeme

Dnešní odveta 2. kola Poháru EHF s makedonským Proletem 62 Skopje pro nás dopadla na výbornou. Po sobotní výhře 26:22 jsme soupeře zdolali 32:25 a postupujeme do 3. kola, které proběhne v termínech 17. a 24. listopadu.

První poločas vlastně rozhodl o našem postupu. V obraně jsme působili jistým dojmem, výtečně zachytal Nemo Marjanović a Proletu dělala problémy naše hra s rizikem prázdné brány.

Převahu v poli sedm hráčů na šest jsme dokázali úročit, přidali jsme i několik laciných branek z brejků, které zakončovala křídla, ale i Tymek Piatek. Skóre narůstalo v náš prospěch pravidelně a dynamicky, nejprve jsme vedli o čtyři, pak o šest, o osm a v poločase jsme už vedli o 11 branek.

Makedonci vycítili, že jejich šance jsou v nenávratnu a druhá půle se odehrála v poklidném tempu. Udržovali jsme si přijatelný náskok a nakonec poslali do hry mladé hráče, aby také nabrali zkušenosti s mezinárodní házenou. V jednu chvíli byli na hišti všichni tři dorostenci Mucha, Zamarski a Růža, k tomu Drzyzga s Plačkem na křídlech a pouze na pivotu zkušenější Užek.

Prolet v poslední desetiminutovce výrazně korigoval skóre, i tak to nic neměnilo na našem zaslouženém vítězství.

Marek Michalisko (Karviná): „Myslím, že nás Makedonci podcenili, protože dnes jsme měli navrch a v poločase bylo vlastně rozhodnuto. V závěru zápasu jsme si dokonce mohli dovolit prostřídat a pošetřit základní osu pro středeční zápas s Plzní, i za cenu toho, že výsledek pak nebyl tak výrazný. Náš postup je zasloužený, je to dobrá zkušenost pro další kolo.“
Nikola Matlieski (Prolet): „Opět blahopřeji domácím k vítězství a postupu, dnes nebylo pochyb o tom, že si jdou pro postup.“