Liga mistrů
ne 5.11.2006 | Ivo Dudek

HCM CONSTANTA - HCB OKD Karviná 29 : 29 ( 14 : 17 )

Naši házenkáři v hezkém , kvalitním a bojovném utkání získali první bod v letošní lize mistrů. Skóre se v průběhu utkání přelívalo z jedné strany na druhou až se s posledním hvizdem rozhodčího zastavilo na remíze.

Pro oko diváka to muselo být opravdu zajímavé a dramatické utkání , protože se rozhodovalo až v posledních sekundách. V průběhu prvního poločasu zaskočil Baník hráče Constanty kvalitní , velice pohyblivou obranou , kterou je nutil k technickým chybám. Dobrý výkon podal i Tomáš Mrkva v brance.Ze získaných míčů jsme pak skórovali do odkryté obrany Constanty. V průběhu prvního poločasu jsme dvakrát vedli až o šest branek , ale poločas skončil o tři.

Začátek druhého poločasu sice nezačal obávanou "karvinskou desetimitovkou" ale přesto přinesl zlepšený výkon Constanty vyrovnání a postupem času dokonce vedení o dvě branky. Atmosféra v hledišti byla v těchto chvílích opravdu bouřlivá. To ale nezlomilo karvinské hráče a cca 15 sekund před koncem přišlo vyrovnání z pravačky Tomáše Heinze. Tato branka byla již jeho sedmou a stal se tímto nejlepším naším střelcem.

Sestava HCB OKD Karviná : Mrkva, Marjanovič; Plšek 4, Kamil Heinz 3, Tomáš Heinz 7, Indjič 1, Zdráhala 3, Šulc 1, Mrozek, Szymon, Kubis 2, Požárek 5, Korňan 2, Rachač 1.

Sestava HCM Constanta : Stanescu, Soldanescu, Timofte 2, Buricea 3, Kovalenko 1, Giotoiu 1, Stavrositu 3, Toma 5, Popescu , Smigic 9, Dragičevič 4, Streja, kazič 1, Saulescu.

Rozhodčí: Mäkinen, Jonsson (oba Švéd.). Vyloučení: 3:5. Sedmimetrové hody: 8/6 - 1/1. Diváci: 1500.