HCB Karviná
Evropské poháry
út 29.11.2011 | www.idnes.cz

Prohráli jsme o čtrnáct gólů, ale ostuda to není, říká Petrovský

Jako jeden z mála karvinských házenkářů měl Vojtěch Petrovský už před duelem proti Flensburgu zkušenosti s utkáním proti týmu světové extratřídy. Možná i proto se odvážně pouštěl do střelby a konto soupeře zatížil šesti brankami. Prohře 23:37 však zabránit nemohl.

"Sice jsme prohráli o 14 gólů, ale ten zápas jsme si užili," přiznal Vojtěch Petrovský. "Flensburg je jeden z nejlepších mančaftů na světě, mají reprezentanty ze šesti zemí a myslím, že ostuda to není."

Jak se vám hrálo proti obraně, jejíž členové vás o hlavu převyšovali?
No, byli velcí. Celá jejich obrana je o 15 centimetrů větší než já, takže to lehké nebylo. Po taktické stránce jsme měli zkoušet podstřely, protože vrchem to šanci na úspěch nemělo. Celkem se nám to dařilo.

Vy sám jste navíc hrál se zraněním. Jak moc vás limitovalo?
Ve středu jsem spadl na rameno střelecké ruky. V zápase to šlo přes bolest. Ale v takovém utkání euforie a nějaký ten prášek pomůže a dá se s tím hrát.

Prohráli jste vysokým rozdílem. Pomůže vám vůbec nějak takové utkání?
Jsou to cenné zkušenosti. Skoro žádný z kluků si ještě proti takovému týmu nezahrál. Já si zahrál před čtyřmi roky jednou proti Barceloně, tohle je druhá zkušenost. A už se to třeba nikdy nemusí povést.

Nenapadlo vás právě proto schovat si nějakou památku? Třeba fotbalisté si mění dresy.
V házené ne že by nebyl zájem, ale u nás to moc nefunguje. Máme na celou sezonu dvě sady dresů a moc by nás nepochválili, kdybychom přišli bez nich. V tom jsme oproti fotbalistům ochuzeni.

Dá se porovnat česká extraliga s úrovní Flensburgu?
Nedá. Jsou teď třetí v nejlepší soutěži světa, je to neporovnatelné.

Zdroj: http://sport.idnes.cz/prohrali-jsme-o-ctrnact-golu-ale-ostuda-to-neni-rika-petrovsky-pb6-/hazena.aspx?c=A111128_1692074_hazena_ald