ne 5.10.2008 | Ivo Dudek

Baník OKD Karviná – Tatran Prešov 33:34 (14:12)

Na naší palubovce se dnes odehrál šlágr tohoto kola Zubr Extraligy. Předzápasové prognózy stavěly do role favoritů hosty z Prešova. Průběh ale tomu příliš neodpovídal. Hrálo se velice vyrovnané, dramatické utkání a všem přítomným i divákům u obrazovek se jistě muselo líbit. Škoda jen koncovky, kterou zvládli lépe zkušenější hosté. Zvítězili o jedinou branku, vstřelenou pouhé čtyři sekundy před koncem!

Do zápasu vstoupil lépe Prešov, který se ujal vedení 3:0. Pak jsme se trochu zvedli a brankami Petrovského, Korňana a Požárka jsme se rychle dostali do hry. V 12. minutě jsme se dostali poprvé do vedení 6:5. I v dalším průběhu byla hra maximálně vyrovnaná, výborně chytali oba gólmani - Jak Mrkva tak Krupa. Až v poslední minutě jsme dvěma slepenými góly Sliwky a Heinze utekli na poločasový rozdíl dvou branek.

Na začátku druhé půle se rozjel na obou stranách brankostroj. Brankářům se přestalo trochu dařit a hráči své příležitosti téměř stoprocentně proměňovali. Do naší branky na chvíli nastoupil Lefan, ale ani ten se moc nechytli. Proto jej zase vystřídal Mrkva.

V deváté minutě jsme vedli už o čtyři branky 22:18! Pak si vzal Rasťa Trtík oddechový čas a ten se neminul účinkem. Během 4 minut dal Prešov čtyři branky a bylo srovnáno. Ba co víc, v dalším průběhu nám hosté začali mírně utíkat a 19. minutě pro změnu vedli oni 28:25.

To ještě ale nebylo zdaleka rozhodnuto - dostali jsme se zpátky do hry a ve 26. minutě bylo znovu srovnáno 31:31! Bylo zaděláno na opravdové drama a to také přišlo. Ve 27. minutě jsme prohrávali o dvě branky a v poslední jsme srovnávali dvěma brankami Faitha na 33:33! Bohužel měl Prešov ještě dost času na to, aby byl schopen vsítit vítěznou branku z ruky Mikéciho.

Poslední branka sice padla až čtyři sekundy před koncem, ale mohli jsme i zvítězit, mít jednak trochu více sportovního štěstí a hlavně, kdybychom se v průběhu celého utkání vyvarovali zbytečných technických chyb, kterými jsme zhusta nabíjeli hostům do šancí a ti je velice rádi využívali.

Již po třetí jsme v této sezóně odešli poraženi o jednu jedinou branku. Tato smůla určitě nebude trvat věčně a je jen na hráčích aby nárůst herní formy dokázali hned příští víkend, kdy zajíždíme na půdu nevyzpytatelných Hranic, které doma prohrávají velice málo.

Sestava HCB OKD Karviná: Mrkva, Lefan – Brož 1, Sliwka 3, Heinz 8/2, Faith 3, Šulc 1, Mrózek, Kružík 2, Petrovský 5, Hastík 2, Kubis 1, Požárek 3, Korňan 4. Trenér: Martin Kostelník.

Sestava Tatran Prešov: Krupa, Meluš – Mazur, Marušák, Mažár 1, Huňady, Urban, Geci 1, Pekár 5, Fuňak 5, Tumidalský 9, Mikéci 6, Kozlov 5/2, Dudáš 2. Trenér: Rastislav Trtík.

Sled: 0:3, 5:5, 8:9, 12:11, 17:15, 22:18, 22:22, 24:23, 25:28, 29:30, 33:33.

Rozhodčí: Horáček, Novotný, sedmičky: 4/2:2/2, vyloučení: 5:7, červená karta: 60. Tumidalský (P.), diváci: 723.