po 7.10.2002 | Libor Kulig

Bude náskok do odvety stačit?

Karviná v prvním utkání 2.kola Ligy mistrů porazila P.Bystrici rozdílem šesti branek.

Karviná začala v tomto utkání Ligy mistrů mnohem lépe, než při utkání HIL se stejným soupeřem o minulém víkendu. Oproti minulé neděli, kdy Považská Bystrica držela s domácím dvacet minut krok, v tomto utkání již ve dvanácté minutě vedli domácí 6:1. Za tohoto stavu si vzal trenér hostí Havlík minutový time out. Ten pomohl jeho svěřencům dokonale, protože dokázali eliminovat pětibrankové vedení domácích. Za stavu 7:6 pro Karvinou navíc Kukučka udělal technickou chybu a Považská Bystrica nevyužila možnosti poprvé v utkání srovnat skore. Naopak domácí šesti brankami v řadě si vytvořili opět několikabrankové vedení a v poločase vedli již rozdílem sedmi branek 15:8.

Ve druhém poločase svěřenci trenéra Hargaše pokračovali v nátlakové hře a ve dvanácté minutě již vedli rozdílem jedenácti branek 23:12. Zdálo se, že utkání bude mít podobný průběh jako to o minulém víkendu a Považská Bystrica nevydrží tlak domácích a jejich náskok se ještě zvýší. Opak byl ale pravdou. Považskobystričtí házenkáři hráli stále s vysokým nasazením a pomalu začali ukrajovat z vedení Karviné jednu branku za druhou a ve 23. minutě svítil na světelné tabuli stav "pouze " 27:22. Karviné již chyběl v této fázi zraněný pivot Juříček, který již v prvním poločase odstoupil po srážce s jedním z hráčů. Utkání se dohrávalo s velkým nasazením do posledních sekund. V poslední minutě byl nařízen sedmimetrový hod proti brance Považské Bystrice, který Andrej Titkov s přehledem proměnil a potvrdil tak konečný stav 31:25 pro Karvinou.

Tento výsledek je skutečným obrazem vývoje v tomto utkání. V odvetě za týden v Považské Bystrici bude záležet na mnoha okolnostech, zda toto šestibrankové vedení bude Karviné stačit k postupu do jedné ze skupin Ligy mistrů. Považská Bystrica se bude snažit nejen Karvinou porazit, ale bude se jistě snažit překvapit nejen sebe sama, ale i celou Evropu a postoupit na úkor Karviné do Ligy mistrů.

Věříme, že s podporou diváků, kteří jistě do Považské Bystrice pojedou svými hlasivkami podpořit karvinské házenkáře, se jim to nepodaří a tím družstvem, které se bude radovat s postupu do dalšího kola Ligy mistrů bude karvinský Baníček.

Zájemci o toto utkání se mohou hlásit do středy 9.10.2002 na sekretariátu haly házené a přihlášky budou přijímány ještě i na utkání HIL ve středu 9.10.2002 od 17.30 hodin, kdy se v Karviné utkáme s házenkáři Nových Zámků.

Havlík (P.Bystrica): Jsem rád, že se mí svěřenci poučili z chyb v utkání o minulém víkendu a dokázali, že se s Karvinou dá hrát rovnocenná partie. Přesto si myslím, že náskok šesti branek je pro Karvinou dostatečný. Za týden v Považské Bystrici budeme chtít ještě postup Karviné zkomplikovat, ale myslím si že o postupujícím je již rozhodnuto.

Hargaš (Karviná): Zdaleka si nemyslím, že o postupujícím je rozhodnuto. Právě naopak. Z vlastní zkušenosti vím, že šestibrankový náskok nemusí být dostačující. Teprve odveta ukáže, který z celků bude v osudí losování skupin Ligy mistrů v úterý 15.října ve Vídni. Aby to byla Karviná,budeme muset hrát v Považské BYytrici nejen na udržení náskoku. S bráněním výsledku se postoupit nedá, proto pojedeme do Považské Bystrice utkání zkusit vyhrát. Pouze tak můžeme pomýšlet na postup.