ne 15.8.2010 | Ivo Dudek

Budeme hrát o třetí místo

V semifinále proti Lemgu jsme neuspěli. Prohráli jsme totiž 30:39. V druhém semifinálovém utkání porazil dánský Silkeborg Chambery a rozdá si to s Lemgem o vítězství. My si zahrajeme v 17:00 hodin o třetí místo s Chambery a domácí budou hrát s Szegedem s 5. místo.
Doplněno o komentář a statistiky

V utkání o postup do finále jsme nastoupili proti letošnímu vítězi EHF Cupu opět bez Vojty Petrovského. Lemgu chyběl v zápase Christoph Theuerkauf, který si v zápase proti Chambery poranil rameno. Na rozdíl od předchozích zápasů, se nám vůbec nevydařil vstup do utkání a po neproměněných šancích a nevynucených ztrátách míčů, svítil na ukazateli v 12. min stav 9:3. Tento náskok se ukázal pro další vývoj zápasu rozhodující. Lemgo hrálo s vysokou jistotou a sebevedomím a okamžitě trestalo sebemenší chybu našich hráčů. Jako velké plus je třeba zmínit, že jsme nesložili zbraně, a i přes velké množství chyb se nám výsledek, díky střelecky disponovanému Lyzwovi (4 góly v posledních 5 min. první půle), podařilo stáhnout na poločasových 16:19.

V druhém poločase byl obrázek hry stejný, Lemgo kontrolovalo s jistotou tříbrankový náskok a se zateženou obranou 6:0 vyčkávalo na chyby, které tvrdě trestalo kontry (Kehrmann 9 branek v druhém poločase). V průběhu druhé půle se na hřišti vystřídali všichni naši hráči, aby i ti méně zkušení okusili atmosféru velkého zápasu. Pozitivem v tomto střetutí byla střelecká bilance spojek (Lyzwa 7, Hanták 6, Sliwka 5), negativem 20 technických chyb.

Lemgo: Galia (60 min.), Lichtlein, Schneider 2, Ilyés 2, Datukashvili 7, Strobel 4, Glandorf 6, Kehrmann 9, Bechtloff 1, Liniger 3, Smoler 4, Haensen.

HCB OKD: Drapal, Lefan, Adamík, Hanisch 2, Vančo, Sliwka 5, Chudoba, Balwas 3, Hanták 6, Kružík 2, Mrózek 2, Požárek 1, Kalous, Pindej, Monczka 2, Lyzwa 7.