ne 12.10.2008 | Ivo Dudek

Cement Hranice - HCB OKD Karviná 28 : 30 (15:16)

Dnes jsme zajížděli k utkání 6. kola Zubr Extraligy na palubovku nedalekých Hranic. Ty jsou známé tím, že doma prohrávají velice málo. Letos zatím prohrály na domácí palubovce jen s adeptem na titul ze Zubří. I proto jsme dobře věděli že nás nečeká jednoduché utkání.

Na druhé straně naši hráči chtěli protrhnout smolnou sérii, kdy již třikrát odešli z utkání poraženi o jednu jedinou branku. To jsme samozřejmě nemohli znovu připustit. Vše ještě zkomplikovaly starosti se sestavou. Tomáš Mrkva ulehl s virózou a tak k utkání odjel pouze jeden brankář - Jakub Lefan. Zdravotní problémy nedovolily nastoupit ani Petrovskému a Požárkovi. Vojta Petrovský může být mimo i delší dobu. U Romana Požárka snad nebude mít absence delšího trvání.

Začátek utkání byl velice opatrný. Oba brankáři inkasovali velice málo. Pak se domácí přece jen trochu zlepšili, Lefanovi v naší brance se přestalo dařit a v 10. minutě byl stav 5:2 pro domácí. Pak jsme ale trochu zpřesnili střelbu a v 17. minutě vyrovnával Tomáš Heinz na 8:8 a 18. minutě jsme šli poprvé do vedení 10:9. Až do konce první půle se už nikomu ze soupeřů nepodařilo odskočit na větší rozdíl a do šaten se šlo za stavu 16:15 pro nás.

Do druhé půle jsme nastoupili o poznání lépe než jsme hráli v první. Zlepšila se hra obrany a za ní se rozchytal k výbornému výkonu Lefen. Ten v těchto fázích hry převyšoval svého kolegu v brance Hranic. Z toho vyplynulo naše vedení v 15. minutě 24:19 a ve 20. minutě zvyšoval Sliwka už na 27:21 a zdálo se, že naši hráči již dovedou utkání s přehledem do vítězného konce.

Pak ale jako by podlehli jakémusi předčasnému spokojení a Hranice se šňůrou pěti branek dostaly spět do hry. Ve 26. minutě dal totiž Brůna v dresu Hranic svůj 6. gól v utkání a rázem bylo zaděláno na dramatickou koncovku. Pak jsme naštěstí nepřipustili další zdramatizování koncovky. Radek Sliwka zvýšil proměněnou sedmičkou na 30:27 a Hranice už stačily jen kosmeticky upravit na konečný stav - 28:30.

Vybojovali jsme takto svou třetí výhru v sezóně. Náš los byl totiž opravdu těžký a máme za sebou souboje se všemi týmy, které letos pomýšlejí na umístění na špičce tabulky. Věřím, že v dalším období se budeme posunovat v tabulce už jenom nahoru, tak abychom si po dlouhodobé části vybojovali co nejlepší umístění před play off.

Sestava Hranic: Fabián, Vydra, Mikulenčák, Stržínek 8, Brůna 6, Kovařík 6/3, Samiec T., Toms 4/2, Ruber 2, Čadra, Spuchlák 2, Samiec J, Skřídlo.

Sestava HCB OKD Karviná: Lefan, Sliwka 8/4, Kružík 5, Hastík 4, Vala, Pavlíček 2, Brož 2, Vančo 1, Heinz 3/1, Faith 1, Šulc 2, Mrózek 1, Korňan 1.

Sled branek: 1:1, 2:2, 5:2, 5:4, 6:5, 8:6, 8:9, 11:10, 14:12, 15:16, 16:19, 18:21, 19:24, 20:25, 21:27, 22:28, 26:28, 27:29, 27:30, 28:30.

Sedmimetrové hody: 5/5 – 6/5, vyloučení: 4 (ČK Stržínek Hra.) - 3, rozhodčí: Pešek, Pavlát, diváků: 400.