HCB Karviná
Extraliga
út 8.3.2016 | http://www.extraligahazene.cz/

Cement Hranice utnul vítěznou sérii mistra, házenkáři FCC Město Lovosice nebyli ochotní nechat na hřišti něco navíc

Osm dlouhých extraligových kol trvalo, než Talent M.A.T. Plzeň našel přemožitele. Až ve 20. kole si na úřadujícího mistra v domácím prostředí vyšlápl Cement Hranice a ve vyrovnané bitvě ho přetlačil o jediný gól (26:25). Ve šlágru víkendu se Moravanům dařilo zpomalovat rychlou hru protivníka a v rozhodujících chvílích se při střelbě mohli spolehnout na přízeň paní Štěstěny.

Situace za vedoucí Duklou (33 b.) se tak dvě kola před koncem základní části velice vyrovnala, neboť celky na druhém až čtvrtém místě (2. Plzeň, 3. Zubří, 4. Hranice) mají po třiceti bodech.

„Bohužel jsme nedokázali bodovat. Bylo to velice vyrovnané utkání a Hranice jsou tým, který je doma hodně silný. Myslím, že bychom si zasloužili remízu, ale o porážce podle mě rozhodlo neproměnění tří protiútoků, jednoho náskoku a jedné sedmičky. Soupeř byl v tomto ohledu úspěšnější, a to nás stálo bod, možná dva,“ zalitoval plzeňský lodivod Martin Šetlík, který v neděli v Hranicích postrádal zraněné bratry Michala a Jakuba Tonarovy.

Veseleji pochopitelně bylo kouči Cementu Liboru Hrabalovi, jehož svěřenci si definitivně zajistili příslušnost v elitní čtyřce. „Byl to vypjatý a dramatický zápas se šťastným koncem pro nás. Hráče zdobila disciplinovanost a fungovala nám obrana. Plzeňáky jsme nepustili do rychlých brejků a v prvním poločase se po delší době rozstřílel Marek Tůma. Po přestávce jsme kvůli ztrátám balónů přišli o vedení, ale díky taktickým pokynům jsme vývoj zápasu opět obrátili ve svůj prospěch a v závěru těsné vítězství udrželi,“ radoval se hranický trenér, který mohl po delší odmlce nasadit Martina Stržínka.

Karviná se dokázala oklepat z úvodní letargie

Stejně našlapané pořadí jako v čele tabulky, je i v jejím středu. Tam se totiž na šesté až osmé příčce seřadily podle skóre týmy s 21 body (6. Karviná, 7. Lovosice, 8. Jičín) a dva prvně jmenované celky si to v sobotu rozdaly mezi sebou. V dalším vyrovnaném extraligovém duelu zvítězil domácí HCB OKD Karviná (26:23), ale zkraje prohrával o pět gólů. „Lovosice na nás vlítly, nám naopak trochu chyběla koncentrace a taková ta správná provozní teplota. Byli jsme na štíru se střelbou a tím nám odskočily. Když jsme se dostali do tempa a už to zase šlo,“ povídal karvinský kouč Radek Bartošic, který by chtěl ve zbývajících dvou zápasech základní části šesté místo udržet.

Trenéra Vladimíra Šumu zamrzelo, že se po vydařeném úvodu hráčům FCC Město Lovosice nedařilo ubránit nejsilnější zbraň soupeře. „Mají velice dobře zvládnutou spolupráci s pivotem. Naše družstvo se na to skoro celý týden připravovalo, ale v zápase se bohužel ukázalo, že hráči nebyli schopní přijmout ránu a ochotní nechat na hřišti něco navíc. Jakoby klukům chyběla osobní statečnost, vůle a rozhodnost,“ kroutil hlavou lovosický kouč. „Postrádal jsem i zapojení větší dávky chytrosti a v útoku jsme příliš neoplývali aktivitou. Na tohle utkání musíme, co nejrychleji zapomenout, a v posledních dvou zapracovat na tom, co se tady nepovedlo.“

Program příštího 21. kola - sobota 12. března - 18.00 hodin: HBC Ronal Jičín - SKP Frýdek-Místek, HC Zubří - HC Zlín, HCB OKD Karviná - KH Kopřivnice, FCC Město Lovosice - Cement Hranice, Tatran Litovel - KP Brno. Neděle 13. března - 10.30 hodin: Talent M.A.T. Plzeň - Dukla Praha.