Český pohár

Český pohár poprvé patří Hranicím

Lídr extraligy nestačil v odvetě pohárového zápasu na Hranice. Kučerka podržel domácí celek, Jičínu naopak ve druhé půli chyběly branky mladého reprezentanta Babáka. Pohár tak v historickém souboji celků, kteří poprvé v poháru došly do finále, zůstává na palubovce Cementu.

Hranice – Jičín 27:22 (10:11)

Finálové utkání přenášené Českou televizí začalo s patnáctiminutovým zpožděním zaviněným pozdním příjezdem hostujících hráčů, kteří uvízli na dálnici u Olomouce. Přesto vstoupili do utkání právě hosté, kteří se ujali vedení 2:0, a dlouho nemohly Hranice na jejich vysunutou obranu najít recept. První gól tak dali Hraničtí na začátku osmé minuty. S obranným systémem hostů měly Hranice potíže prakticky celý první poločas a korigovat se jim dařilo většinou jen v početní převaze. Poprvé vyrovnal na 8:8 ve 22. minutě Galus. Vyrovnaný boj první půle zakončil technickým přehozem sekundu před sirénou jičínský Babák a zajistil tak hráčům z východních Čech poločasový jednobrankový náskok.

I začátek druhého poločasu byl obrazem střelecké nemohoucnosti domácích, kteří svůj první gól dali až ve 36. minutě z ruky Stržínka a korigovali tak na 11:13. Pak ale následovala série vyloučení hráčů Jičína a to byla voda na mlýn domácích, kteří dokázali obrátit z 12:14 na 17:15! V poslední čtvrtině zápasu již Východočechům docházely síly. Především reprezentant Babák působil „zataveným“ dojmem a jeho branky nepochybně hostům chyběly. Když zvýšil dvě minuty před koncem Rachač na 25:21, bylo prakticky rozhodnuto. Nervózní závěr způsobený tahanicí okolo časomíry a nesportovním chováním lavičky hostů byly jen zbytečnou kaňkou na jinak pohledné odvetě finále. Český pohár tak poprvé v historii zvedli nad hlavu házenkáři Cementu Hranice.

Nejlepší střelci Hranic: Stržínek 7/1, Čadra 4, Tůma 4
Nejlepší střelci Jičína: T. Babák 6, Vocásek 4, Král 4.
Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/4, vyloučení: 5:9, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 580

První zápas 27:28