út 22.1.2019 |

Český pohár zůstává u nás v Karviné!!!

Dukla na nás nevyzrála ani v odvetě a po dvou vítězstvích jsme získali cennou trofej pro vítěze Českého poháru. Děkujeme Vám všem za podporu.

Druhý finálový zápas začal tak, jak slibovali před utkáním jeho aktéři. S velkým nasazením, bojovností. Zejména obrany hrály v tomto prim a tak ze začátku přibývaly branky velice pomalu. Ještě v osmé minutě byl stav 1:1. Nicméně potom přece jen našly útoky recept na překonání obran a skóre začalo rychle narůstat. K výbornému výkonu se rozehrál Dominik Solák, který skóroval velmi často. Na straně Dukly to byli opět její nejlepší střelci z poslední doby - Reichl a Patzel.

Až do 23. minuty byl stav velmi vyrovnaný. Nicméně s blížícím se poločasem jsme začali získávat navrch a do přestávky jsme si vytvořili čtyřbrankový náskok. To už byl, spolu s náskokem tří branek z prvního zápasu, slušný základ pro úspěšné zvládnutí druhého poločasu.

A také se tak stalo. Po celý druhý poločas jsme si udržovali náskok pěti až šesti branek a nepřipustili jsme už žádné drama. Tento vývoj dovolil trenéru Michaliskovi poslat na palubovku i mladé hráče z lavičky, ale ani to neovlivnilo vývoj a my tak mohli s konečným klaksónem slavit zisk Českého poháru znovu po třech letech.

Ještě je třeba ocenit fanoušky, kteří přišli naše borce podpořit v opravdu hojném počtu. Znovu byla plná hala a atmosféra si nezadala ani s našimi zápasy v poháru EHF. Hráči za to Vám všem velmi děkují a všichni se v rozhovorech po zápase shodli v tom, že právě podpora fanoušků jim v dramatických zápasech velmi pomáhá.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Každý postup do finále je perfektní, vyhrát ho je úžasný pocit. Proto tu házenou děláme. Obětujeme tomu hodně, hodně volného času, víkendy. Naše obrovská síla je v kolektivu. Držíme jeden za druhého, netajíme se tím, že trénujeme hodně. Někdy hráči nadávají, ale pak jsou vidět výsledky. Zapojujeme mladé hráče, dáváme jim důvěru a oni nám ji pak splácejí tak, jak třeba dnes Solák. Sezóna se vždycky hodnotí podle úspěchu v Extralize, podle toho, jak je na tom tým na konci května. V lednu jsme sice první, vyhráli jsme Pohár, ale o úspěchu se bude hovořit až po play-off. Dny, které zbývají do dalšího startu Extraligy, strávíme intenzivním tréninkem. Vítězství oslavíme, ale nebude to nic velkého, zítra večer už zase trénujeme.“

Daniel Čurda, trenér Dukly Praha:
Je třeba přiznat, ře Karviná byla lepší, vyhrála po zásluze oba zápasy a tak ji pohár patří právem. My, a vlastně žádný tým v lize, nemáme takového rozdílového hráče jakým je Michal Brůna. Nicméně nehráli jsme vůbec špatně a nemáme se za co stydět. Máme omlazený kádr, který určitě má na to aby se pořád zlepšoval.