Reprezentace
st 2.7.2008 | Ivo Dudek

Češti dorostenci v Německu neuspěli

Dvě přípravná utkání absolvoval reprezentační výběr dorostenců v sousedním Německu, když se v Drážďanech střetl se stejně starým výběrem.

Zápasům předcházelo krátké soustředění ve sportovním centru Nymburk, odkud výprava odcestovala 27. června do nedalekých Drážďan. Hlavním cílem akce byla pokračující příprava týmu na Mistrovství Evropy (7.-17. srpna v Brně) a ověření obranného systému 2:4, útočných kombinací a hry v početní převaze.

Z původní sestavy nakonec vypadl David Sedláček ze Zubří, který si ve čtvrtek v průběhu odpoledního tréninku poranil koleno a byl odvezen ke svému klubovému lékaři. Náhradník již vzhledem k večernímu odjezdu do Drážďan nebyl pozván.

Bohužel ani v jednom zápase se našim hráčům nedařilo soupeři konkurovat a především v prvním utkání byl rozdíl mezi oběma celky hodně zřetelný. Hodnocení utkání pro vás připravili trenéři Miroslav Bartoň a Jana Hajžmanová.

1.utkání: 28. června – Drážďany

Česko – Německo 28:43 (12:22)

Artur Adamík, ,Podzimek Martin - Horňák Matěj 5, Škvařil Milan, Kastner Jakub, Chudoba Radim 7, Libor Hanisch 5, Winkelhöfer Petr 1, Novotný Matěj, Brož Radim 2, Linhart Petr 4,Šustáček Matěj, Vaněk Jakub 2, Monczka Marek 2, Kuchař Michal

Hodnocení utkání

Výborný začátek utkání, dobrá obrana (0:6) s přechodem do útoku a střelecká úspěšnost Horňáka nás dostala do vedení 7:3. Bohužel nedařilo se brankaři Adamíkovi (27,7%), ani Podzimkovi. V průběhu jsme vystřídali některé hráče, k tomu se přidala nedůslednost v obraně, nepřesná střelba a technické chyby našeho družstva a to vše dostalo soupeře do vedení 12:16. Přechod na obranný systém 2: 4 družstvu nevyšel, hráči se dopouštěli naivních chyb v obraně (Šustáček, Kastner) a do šatem jsme odcházeli s osmibrankovým mankem. Vstup do druhého poločasu patřil opět našemu družstvu, podařilo se nám snížit na rozdíl čtyř branek 19:23. Soupeř však zpřísnil obranu, naopak naše spojky střelecky zklamali. Fyzicky i herně lepší soupeř zaslouženě vyhrál 28:43 V tomto utkání podal výborný výkon Libor Hanisch na postu pivota, Matěj Horňák na levé spojce, křídla Radim Chudoba a Petr Linhart, dobrý výkon podal i Marek Monczka , ostatní hráči však svým výkonem zklamali. Z důvodu přípravy na ME příležitost dostali všichni hráči našeho družstva .

Střelecká úspěšnost:

- družstvo 53,8%, spojky 30%, křídla 50%, pivoti 85%,
- brankáři 24,6% (Adamík 27,5%, Podzimek 17,7%)

1.utkání: 29. června – Drážďany

Česko – Německo 18:30 (8:18)

Artur Adamík, ,Podzimek Martin - Horňák Matěj 3, Škvařil Milan, Kastner Jakub 1, Chudoba Radim 1, Libor Hanisch 2, Winkelhöfer Petr 6, Novotný Matěj 2,Brož Radim Linhart Petr 2,Šustáček Matěj, Vaněk Jakub , Monczka Marek 1, Kuchař Michal

Začátek utkání byl vyrovnaný do desáté minuty, (obrana 0:6, a těsným obsazováním křídel soupeře), kdy byl stav 4:4. Pak bohužel přišla nepozornost našich hráčů v obraně (Chudoba, Winkelhöfer), nepřesná střelba spojek a a technické chyby dostaly soupeře do vedení. V brance chytal Martin Podzimek, bohužel ani jemu se nedařilo (15,8%) a poločas skončil 8:18. Do druhého poločasu nastoupil do branky Adamík, podal sice výborný výkon (51,8%), ale naši hráči nebyli prakticky na žádném postu střelecky úspěšní (Vaněk, Kuchař, Škvařil, Brož, Šustáček). Soupeř v druhém poločase zpřísnil obranu a přehrál naše družstvo po všech stránkách. Z našich hráčů podal dobrý výkon jen Libor Hanisch na pivotu a Petr Winkelhöfer na křídle. Ostatní hráči zklamali. Utkání skončilo 18:30 v náš neprospěch. Opět se dala příležitost všem hráčům. Nutno dodat, že soupeř byl v obou utkáních oproti našim hráčům fyzicky vyspělejší, i herní projev byl výrazně lepší.