Reprezentace
čt 21.12.2006 | Ivo Dudek

Čeští házenkáři těsně podlehli Maďarsku

Ve druhém utkání turnaje v polském Sanoku nastoupili naši reprezentanti proti týmu Maďarska. To včera v prvním utkání zdolalo svého soupeře ze Slovenska, když si již v poločase vytvořilo výrazný náskok a utkání tak dotáhlo do vítězného konce.

Maďarsko zvítězilo i ve druhém utkání, když zdolalo naši reprezentaci 37:36 po poločasovém vedení Čechů 21:18. Ve druhém utkání čeká Slovensko souboj s Polskem. Naši hráči odehrají poslední utkání proti Slovensku zítra v 16hodin.

ČR - Maďarsko 36:37 (21:18)

Sestava a branky ČR: Petržala. Krupa, - Brůna 5, Buchta 2 (2 x 2min), Zdráhala 4, Prachař 1 (2), Berka 3, Plšek, Motl 1, Sobol 14 (2x2’), Heinz 2, Šulc, Vraný 1 (2), Řezníček 2, Opálka 1

Sestava a branky Maďarska: Tatai, L.Nagy - Grebenar (2x2) Tarnavolgyi, Csaszar 12 (2), Toro 3, Ivancsik 7, Tombor, Szalafai, Vadkerti 1, Sutka 7, K.Nagy 1, Schuck 1 (2), Redei 4 (2x2), Herbert (2), Zubai 1

Rozhodčí: A.Sołodko, L.Sołodko (Polsko). Diváků: 400.

Celek Maďarska je zřejmě největším favoritem celého turnaje, přestože kvůli pokračujícím soutěžím v Evropě nemá ve svém týmu jediného legionáře a je tak tvořen výhradně z hráčů domácí maďarské soutěže.
Stejně jako pro naši reprezentaci je i pro Maďarsko Christmas Cup přípravou na lednové Mistrovství světa. Kromě něj mají Maďaři na programu do konce roku ještě krátké soustředění (27.-30. prosince). Znovu se hráči k závěrečné přípravě sejdou 2. ledna a v průběhu této akce, která končí 12. ledna, odehrají přípravná utkání proti Německu (2 utkání) a Slovinsku (2 utkání). Pak se již tým sejde přímo před odjezdem na MS, kde je v základní skupině čekají celky Dánska, Norska a Angoly.
Český celek hrál v úvodu utkání velmi dobře a čtyři minuty před přestávkou vedl 21:15. Střelecky se dařilo především na křídle hrajícímu Sobolovi, který dával branky po rychlých brejcích a byl stoprocentní i ze sedmiček. Těsně před koncem poločasu však čeští hráči po třech technických chybách umožnili soupeři snížit na rozdíl tří gólů.
Krátce o změně stran Maďaři vyrovnali na 26:26, skóre se pak přelévalo ze strany na stranu. V závěru byl šťastnější maďarský tým. "Proti Maďarsku jsem vedl mužstvo počtvrté a počtvrté jsme prohráli. Dnes jsme ale k první výhře měli blízko. Hlavně v úvodu zápasu jsme podali zodpovědnější výkon než proti Polsku, ale ve druhém poločase jsme hráli hůř v obraně," řekl ČTK trenér Pavel Pauza a pochválil Sobola, který proměnil každý svůj pokus.