klubové informace
čt 14.7.2011 | Redakce

Dohodli jsme se s Rastislavem Trtíkem

Dnes jsme se dohodli z jedním z nejzkušenějších trenérů panem Rastislavem Trtíkem, že u nás bude v této sezóně působit ve funkci sportovního ředitele. V této funkci už u nás krátce působil před třemi léty, než odešel do slovenského mistrovského týmu Tatran Prešov.

Fandům házené a lidem, kteří se zajímají o sport určitě není třeba Rastislava Trtíka zvlášť představovat. Ale přece jen pro krátké připomenutí…

Narodil se v Košicích, kde hrával do svých 19 let a jako mistr ČSSR s týmem VSŽ odešel studovat pedagogickou fakultu do Ostravy, kde hrával nejvyšší soutěž za Baník Ostrava a poté za Baník Karviná. Svou hráčskou kariéru ukončil v Německu.

Trénovat u nás v sezóně 1994/95 a vydržel do roku 1997. Následně se přesunul do nedalekého Frýdku-Místku, kde zažil své nejdelší trenérské angažmá. Byl u vzestupu Frýdecké házené a její největší úspěchy jsou právě spojené s jeho osobou. Po zisku historicky prvního a zatím posledního titulu Frýdku-Místku v roce 2003 odešel trénovat do tehdy druholigového MT Melsungen. I toto angažmá bylo úspěšné, když hned v první sezóně vybojoval s týmem postup do první německé bundesligy.

Jeho trenérské úspěchy nezůstaly bez odezvy a Rastislav Trtík dostal nabídku vést reprezentaci ČR. S tou se zúčastnil ME ve Slovinsku kde obsadil 11. místo a na MS v Tunisku 10. místo.

Do Karviné se vrátil krátce na jaře v roce 2008, když působil právě ve funkci sportovního ředitele, tedy stejné, jakou bude vykonávat teď. Tehdy se ale jeho funkce proměnila v trenérské angažmá, když tehdejšího trenéra Jiřího Kekrta nahradil na lavičce a tým dovedl k zisku mistrovského titulu.

Jeho poslední trenérské angažmá, ze kterého se zpátky vrací, byl mistr Slovenska Tatran Prešov, ve kterém měl příležitost osvědčit své trenérské kvality v míře vrchovaté. Prešov totiž hrál postupně několik soutěží najednou – slovenskou, českou a maďarskou ligu. K tomu je nutné připočítat start v evropských pohárech a účinkování v prestižní Lize mistrů. V klubu vedeném Miloslavem Chmeliarem působil 3 sezóny, což se nikomu předtím nikdy nepodařilo. Na Slovensku získal tři mistrovské tituly, stal se vítězem Slovenského poháru, vyhrál základní část české ZUBR Extraligy. Úspěšné také bylo jeho působení v maďarské lize a zisk řady cenných skalpů v Lize mistrů.

Věříme, že zkušenosti Rastislava Trtíka pomohou k navázání na úspěchy v minulém desetiletí.