Reprezentace

Dorostenci dvakrát vítězně se Slovenskem

V Hustopečích v tomto týdnu probíhala příprava národního celku dorostenců. Na svěřence trenéra Pavla Faráře čekaly i dva mezistátní utkání, ke kterým si náš tým pozval sousední Slovensko. Podrobnosti k zápasům najdete v článku.

1.utkání: ČR - Slovensko 32:24 (16:15)

Komentář trenéra Pavla Faráře: Do prvního utkání jsme nastoupili s obranou 0:6. V průběhu prvního poločasu jsme se do 15.minuty střídali se soupeřem ve vedení. Poté se nám podařilo odskočit na rozdíl tří branek 10:7. Tento mírný náskok jsme ale do poločasu i díky našim technickým chybám promarnili a dovolili soupeři dotáhnout na rozdíl jediné branky. Vyšel nám ale začátek druhého poločasu. Důraznější obranou se nám dařilo dostávat soupeře pod tlak a do střelby z horších pozic. My jsme naopak byli v koncovnce úspěšní a odskočili jsme na 21:16. Toto se ukázalo jako zlomový moment utkání. Soupeř sice využil našeho chvilkového zaváhání a dotáhl se na tři branky, to bylo ale vše co jsme mu povolili. Utkání, do kterého se zapojili všichni hráči, jsme dovedli do prvního našeho vítězství.

Sestava a branky: Machalický, Hurt - Šlachta 1, Drbohlav 3, Vocásek 3, Škvařil 5, Sýkora 5, Mlotek 2, Babák 4/1, Brchaň 3, Gřes, Krahulec 1, Petružela 1, Kos 1, Strýc 3, Josef.

2.utkání: ČR - Slovensko 35:32 (19:13)

Komentář trenéra Pavla Faráře: Ve druhém utkání jsme praktikovali obranu 1:2:3. Opět jsme dobře bránili a v útoku jsme si vytvářeli celou řadu brankových příležitostí. Zhruba ve dvacáté minutě se nám v průběhu sedmi minut podařila šňůra šesti branek a soupeř neskóroval ani jednou !!!! Do poločasu jsme tedy odcházeli s jasnou převahou. Začátek druhého poločasu vyšel tentokrát lépe soupeři. Ten postupně využíval našich chyb a špatné střelby a dotáhl se na rozdíl dvou branek. My jsme ale v tomto okamžiku vždy dokázali skórovat a rozdíl 3-4 branek jsme si urželi až do samého závěru. Obrana v těchto chvílich nepracovala jako v prvním poločase, ale dokázali jsme tento nedostatek nahradit v útoku. I toto utkání jsme nakonec zvládli a dotáhli jej k vítězství, když do hry zasáhli opět všichni hráči. Obě utkání pro nás byla velmi dobrou přípravou a ukázala nám nedostatky na kterých budeme v následných srazech pracovat.

Sestava a branky: Hurt, Pala - Šlachta 1, Drbohlav 4, Vocásek 4, Škvařil 5, Sýkora, Mlotek 2, Babák 3/1, Brchaň 3, Konečný 4, Gřes 2, Krahulec 1, Petružela 3, Strýc 3, Josef.