út 7.3.2017 | Redakce

Dorostenci úspěšní v Jičíně

Na domácí porážky s Novým Veselím daly zapomenout oba týmy dorostů na dvojutkání v Jičíně. Jak mladší tak starší dorostenci totiž přivezli z horké jičínské palubovky vítězství

Mladší dorost:

HBC Jičín - HCB Karviná 25:33 (14:16)

Branky ze 7 hodů: 4 - 2, vyloučení: 1 - 3, ČK: Pyszko (HCB), Diváci: 63, Rozhodčí: Adam Beneš, Stanislav Chalupa

Mladší dorostenci odjížděli v okleštěné sestavě, ve které pro zranění a nemoc, chybělo celkem 6 hráčů. Do pole jsme tak měli k dispozici pouze 8 hráčů, ale 3 brankáře. I s touto složitou situací se hráči dokázali vyrovnat. Dlouho nám trvalo než jsme chytili správný herní rytmus. Herně jsme soupeře přehrávali, ale ztroskotali jsme na výborném brankáři domácích. Ve 12 minutě jsme měli střelbu 3/12= 27%. Proto se domácí neustále drželi na dostřel. Díky otevřenému obrannému systému domácích 1:2 :3, jsme se prosazovali z prostoru pivota, kde zářil Noworyta, který jen v prvním poločase nastřílel 8 branek. V oddechovém čase se hráči uklidnili a začali střílet dle pokynů a naše střelecká úspěšnost stoupla na 57%. I přes tento fakt, jsme nedokázali domácím odskočit na větší rozdíl než dvě branky a tak poločasové skóre ukazovalo 16:14 v náš prospěch.

Ve druhém poločase domácí začali s OS 0:6 a my naopak přešli z 0:6 na 1+5, kdy jsme osobně bránili nejlepšího domácího hráče Drbohlava. Domácím jsme tak dokonale nabourali jejich útočnou fázi. Výborně pracující obrana, společně s brankářem, byly základním kamenem našeho úspěchu. Dokázali jsme těžit z chyb domácích i jejich neúspěšné střelby a z rychlých útoků jsme si vybudovali šestibrankový náskok, který jsme pak upravili na konečných 33:25 v náš prospěch.

Naše vítězství bylo zcela zasloužené a tvrdě vydřené, protože hráči základní šestky jen minimálně střídali a museli odtáhnout prakticky celé utkání bez střídání. Všichni však zaslouží velkou pochvalu za svůj výkon a zisk dvou bodů!!

sestava HCB Karviná: Pavlín Jakub, Buzek Tomáš, Pružinský Jan, Růža David 5, Břenek Daniel, David Patrik 4, Zamarski Alexandr 9/2, Hála David 2, Noworyta Nicolas 9, Majda Denis 1, Pyszko Daniel 3.

trenér: Jaroslav Hudeček, vedoucí: Luboš Pavlíček

Starší dorost:

HBC Jičín - HCB Karviná 25:34 (12:18)

Branky ze 7 hodů: 0 - 3, vyloučení: 2 - 3, Diváci: 72, Rozhodčí: Adam Beneš, Stanislav Chalupa

V tomto kole jsme zajížděli do Jičína. Jedná se o soupeře, který se netají tím, že na Karvinou se jim daří a chtěl z utkání brát 2 body, které by jim pomohli k záchraně. Hráči Jičína bojují s dalšími 5 celky o záchranu v dorostenecké extralize. V prvním vzájemném utkání výsledek skončil překvapivou remízou 18:18. Pro nás to tehdy byla ztráta, proto jsme odjížděli do Jičína s určitým respektem.

Ve včerejším utkání však naši hráči šli od první minuty s přehledem za vítězstvím. Hráči Jičína převyšovali naše hráče pouze, co se týče výškových a hmotnostních parametrů. Výbornou obranou podporovanou dobrými zákroky gólmana Juráše jsme přecházeli do rychlých přechodů. Po kombinační hře jsme se prosazovali i na postavenou obranu. V poločase jsme již vedli 12:18. Tento poločasový náskok se ukázal být rozhodující. Sice soupeř v celém druhém poločase změnil obranu a začal hrát osobní obranu na naši střední spojku Ludka Pivka a na konci utkání zkusil i obranu 3:3, ale i s tímto taktickým prvkem se naši hráči dobře vypořádali a zaslouženě vyhráli 34:25. Chtěl bych pochválit především dvojici Pivko - Vaněk, která odehrála velmi dobré utkání. Jsme rád, že jsme po předchozí domácí prohře, zopakovali opět dobrý výkon a zaslouženě vyhráli.

sestava HCB Karviná: Juráš Jan, Buzek Tomáš, Pružinský Jan, David Patrik 6, Kraina Jakub 6, Vaněk Michal 8, Růža David 1, Podhrázský Rostislav 2, Noworyta Nicolas, Zamarski Alexandr 1, Wilczek Daniel 5/3, Pilch Daniel, Piwko Luděk 9, Hradil Ondřej 2.

trenér: Radek Godál, vedoucí: Martin Břenek