st 2.9.2009 | Lucie Kantůrková

Druhé vítězství

HCB OKD Karviná – Přerov 30:26 (17:13)
Překvapivě vyrovnaný průběh měla předehrávka prvního kola ZUBR Extraligy.

Z důvodu účasti v evropském poháru již dnes přivítala Karviná tým nováčka soutěže Přerova. Ten v Karviné v deváté minutě dokonce vedl 5:4, ale šest branek domácích v řadě vrátilo stav utkání ve prospěch favorita. Hostující celek pak opět srovnal hru a druhou čtvrthodinu prvního poločasu dokonce vyhrál 8:7. V poločase vedla Karviná 17:13.

Ve čtyřicáté minutě se hostující celek po brance svého nejlepšího střelce Bechného přiblížil dokonce na rozdíl dvou branek, když na ukazateli svítil stav 21:19 pro domácí. Ti dokázali v následujících minutách opět výrazněji odskočit na 25:20, ale Přerov čtyřbrankovou sérií znovu domácí znervóznil. Závěrečné minuty pak zvládli lépe zkušenější domácí, ale Přerov i po prohře 26:30 odjížděl z Karviné spokojen.

Nejlepší střelci Karviné: Lyžwa 5, Faith 5/1, Hanták 4/1, Ivanov 4 Nejlepší střelci Přerova: Vrchný 7/1, Hubáček 4, Pörsök 3, Zemánek 3, Tydlačka 3

Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/2, vyloučení: 4 – 5, rozhodčí: Bubeníček, Smékal, diváků: 792