HCB Karviná
Extraliga
út 22.6.2021 | www.handball.cz

Extraliga 2021/2022 rozlosována, i v novém ročníku čeká týmy atraktivní play off

V pondělí 21. června rozhodl los nejvyšší mužské soutěže o rozpisu jednotlivých soutěžních kol nadcházejícího extraligového ročníku. Na úvod soutěže se tak utkají například týmy Lovosic a Frýdku-Místku, Plzně s Novým Veselím nebo v regionálním derby Kopřivnice s Karvinou.

I v nadcházející sezóně se v Extralize utká 12 účastníků a do soutěže nastoupí stejné týmy jako v sezóně 2020/2021.


Los soutěže určil jejich nasazení následovně:

1. SHC Maloměřice

2. HK Lovosice

3. Talent Plzeň

4. KH Kopřivnice

5. HC Dukla Praha

6. SKKP Handball Brno

7. HBC Jičín

8. HC Zubří

9. HCB Karviná

10. TJ Sokol Nové Veselí

11. SKP Frýdek - Místek

12. TJ Cement Hranice

V prvním kole soutěže se 4. září 2021 utkají následující dvojice:

SHC Maloměřice - TJ Cement Hranice

HK Lovosice - SKP Frýdek-Místek

Talent Plzeň - TJ Sokol Nové Veselí

KH Kopřivnice - HCB Karviná

HC Dukla Praha - HC Zubří

SKKP Handball Brno - HBC Jičín

V nadcházející sezóně bude soutěže probíhat stejným systémem jako v právě dokončeném ročníku. Týmy se střetnou dvakrát každý s každým ve 22 kolech základní části, následně se osmička nejlepších týmů utká v play off ve čtvrtfinále na tři vítězná utkání, vítězné týmy postoupí do semifinále a nejlepší dvojice do finále, přičemž semifinále i finále budou rovněž odehrána na tři vítězná utkání.

Týmy, které vypadnou ve čtvrtfinále play off, se utkají o konečnou 5. až 8. příčku pohárovým způsobem, tedy na dvě utkání doma – venku.

Čtveřice týmů umístěné po základní části na 9. až 12. místě se utká v play out systémem opět dvakrát každý s každým, přičemž do play off si družstva přenesou všechny body získané v základní části soutěže.

Do termínové listiny na jaře promluví dvě reprezentační přestávky a také Velikonoce. Play off tak odstartuje svým čtvrtfinále po reprezentační přestávce o víkendu 26. – 27. března, další reprezentační přestávka oddělí čtvrtfinálové a semifinálové duely. Celá soutěž pak tak podle aktuálně předkládané termínové listiny vyvrcholí o týden později než v letošním ročníku, tedy až 29. – 30. května 2022.

Všichni účastníci soutěže věří, že pandemie v budoucnu již soutěž nepoznamená v takové míře, jako v uplynulém ročníku. V souvislosti s opatřeními ministerstva zdravotnictví se soutěž v právě dokončené sezóně na podzim na několik týdnů zcela zastavila. V listopadu se podařilo dojednat výjimku pro profesionální soutěž a vzniklý termínový deficit se pak řešil přesunem 7. až 9. kola na lednové termíny. Do rozpisu a termínů jednotlivých utkání pak ale vstupovala i karanténní opatření v jednotlivých týmech a také postup týmu Zubří v evropských pohárech. Soutěž se však podařilo i přes veškeré komplikace dohrát v plném rozsahu a do sérií play off pak již žádné termínové odklady nepromluvily. Celkem mohli diváci sledovat 33 televizních přenosů, včetně atraktivní vyvrcholení pěti finálových soubojů mezi HCB Karviná a Talentem Plzeň, dvěma nejúspěšnějšími týmy základní části soutěže.

V nadcházejícím ročníku bude titul českého mistra obhajovat tým Talentu Plzeň, na druhém místě skončily tým Karviné, na třetím výběr Dukly Praha.