čt 29.3.2007 | Ivo Dudek

HC Gumárny Zubří - HCB OKD Karviná 25 : 30 (15:17)

Naši hráči ve šlágru kola nezaváhali ani na palubovce rivala za Zubří a vyhráli 30:25 a připravili jej tak o letošní neporazitelnost na domácí palubovce. Po celý zápas jsme měli kousíček navrch a soupeři museli až na malé vyjímky dotahovat náš náskok. Definitivně se nám ale podařilo zlomit tuhý odpor domácích až v závěrečných minutách. Náš náskok na Zubří tak narostl na 6 bodů.

Dobře pracovaly obě obrany. Našim spojkám se ale dařilo, zejména v prvním poločase, o něco víc prosazovat střelbou z dálky. Na straně Zubří nebyl nikdo, kdo by byl schopný se z dálky prosadit a tak vše hráli na proskoky nebo dohrávali do křídel. Pokud se jim podařilo vystřelit, dost často jim tyto příležitosti mařil "Nemo" Marjanovič, který odchytal parádní utkání.

V druhém poločase se už našim spojkám střelby z dálky tak nevedla, ale k dobrému výkonu se rozehrál Tomáš Heinz, který neomylně proměňoval rychlé protiútoky nebo si sbíhal na post pivota a zakončoval. To vše vedlo k tomu, že jsme vyhráli rozdílem pěti branek, ale utkání to vůbec nebylo jednoduché a mladí hráči Zubří určitě dokázali, že nejsou nadarmo na druhém místě tabulky.

Sestava HC Gumárny Zubří : Malina, Krupa J.; Kulišťák 5, Pernica, Titkov, Hrachovec 2 ,Hrstka J. 1, Randýsek 2, Říha, Hrstka M. 2, Opálka 6/3, Krupa Š. 4/2, Mika 3. Číp.

Sestava HCB OKD Karviná : Mrkva, Marjanovič, Bednařík, Plšek 6, Kuzo 6, Heinz 7, Indjič 1, Zdráhala 5/1, Šulc 2, Mrózek 1, Kružík 1, Kubis, Korňan 1, Rachač.

Sled branek : 0:2, 1:3, 2:40, 4:7, 5:8, 7:8, 8:10, 9:11, 12:11, 12:15, 14:16, 15:17, 18:19, 19:20, 20:23, 21:23, 21:25, 22:26, 23:28, 24:29, 25:30.

Vyloučení : 7 - 7, Sedmičky : 7/4 - 1/1.

Rozhodčí : Kavulič, Skružný. Diváci 900.