ne 10.2.2008 | Ivo Dudek

HC Gumárny Zubří - HCB OKD Karviná 31:22 (18:13)

V sobotním šlágru Zubr extraligy jsme zaslouženě podlehli domácímu mužstvu, které hrálo s nadšením a převyšovalo naše hráče jak v obraně, tak v útoku. Vyrovnaný byl pouze začátek, kdy jsme stačili rychlostí a důrazem konkurovat domácím. Vyhrávali jsme 3:1 a v 14. minutě byl stav 7:7. Pak nám ale domácí svým nasazením a větší touhou po vítězství začali unikat.

Hrálo se ve vyprodané hale a vynikající atmosféře, ke které přispěli i sportovně povzbuzující fandové Karviné. Byla to opravdu oslava házené, jen je škoda, že naši hráči tahali za kratší konec.

Začátek utkání nenapovídal tomu, že bychom měli prohrát takovým rozdílem. Trefili se postupně Kuzo, z rychlého protiútoku Faith a dvěma góly přispěl i Korňan. Domácí měli trochu pomalejší rozjezd. Náš náskok ale rychle dohnali a 18. minutě nám poprvé utekli o tři branky - na 10:7. Od druhé poloviny poločasu nastal náš útlum a naopak domácí v euforii kráčeli za vítězstvím.

V obraně si výborně hlídali Indjiče a naše spojky. A naopak v útoku se svou rychlostí prosazovali a stříleli branky. Ta tam byla naše pevná obrana z minulého utkání proti Plzni. Naopak, zdálo se, že všude jsme o krok později, než domácí. Když k této hře přidáme i spoustu technických chyb při zakládání útokú, nemohli jsme se divit poločasovému vedení Zubřanů 18:13.

Kdo z přítomných Karvinských fandů doufal ve zlepšený výkon a zvrat ve vývoji utkání v druhém poločase, ten se bohužel spletl. Naopak euforie domácích vrcholila a hráli ve veliké pohodě. Největší problémy nám dělali Říha a Martin Hrstka, kteří dohromady vstřelili téměř polovinu branek domácích. Prosazovali se tentokrát více než domácí křídla, která byla dobře bráněna.

Definitivní krok k vítězství udělali domácí mezi 36. a 46. minutou utkání. To zvýšili svůj náskok ze stavu 20:15 na 27:15 a závěr utkání tak proměnili téměř v exhibici.

Zvýšili tak svůj náskok v čele tabulky na 3 body a mají ještě zápas k dobru. Pokud budou i v dalším průběhu dlouhodobé části soutěže pokračovat v takto dobrých výkonech, mohli by se na konci těšit z výhody prvního místa před play off. To ale ještě nezaručuje titul mistra republiky a věřím, že naši hráči ještě neřekli své poslední slovo a do play off vkročí lépe, než předvedli ve včerejším utkání.

Na konci už propukla euforie domácích a pěkný sportovní okamžik vytvořili i fandové Karviné, když skandovali jméno domácího kouče Ivana Hargaše, který jim přišel za to i poděkovat.

Sestava HC Gumárny Zubří: Krupa J., Malina, Kulišťák 4, Titkov, Hrstka J. 1/1, Třeštík, Randýsek 4, Spuchlák, Říha 8, Hrstka M. 7, Opálka 4/3, Číp 1, Krupa Š., Mika 2.

Sestava HCB OKD Karviná:Marjanovič, Mrkva, Bednařík 2, Plšek 3, Pavlíček, Kuzo 8/4, Heinz 2, Indjič 2, Faith 2, Vala, Mrózek, Petrovský, Kubis, Korňan 3.

Sedmičky: 5/4 - 5/3, Vyloučení: 6 - 3, Rozhodčí: Horáček, Novotný.

Sled branek: 0:1, 1:3, 3:4, 5:5, 6:6, 7:7, 10:7, 11:8, 12:9, 13:10, 16:11, 18:12, 18:13, 19:14, 20:15, 27:15, 27:17, 29:19, 30:21, 31:22.