po 25.4.2005 | Hansel Radim

HC Zubří - HCB Karviná 19:26(9:12)

Ve svém třetím utkání semifinále Play off si naši hráči s Valachy poradili a po roce opět postoupili do finále.

O finalistech českého play-off je rozhodnuto. Házenkáři Karviné i Frýdku-Místku potřebovali v semifinálových sériích minimální počet tří zápasů, aby si zajistili postup do souboje o mistrovský titul. Karviná měla v sobotním duelu v Zubří problémy jen v prvním dějství, potom už si kýženou výhru bezpečně pohlídala. Vyrovnanější bitva mezi Frýdkem-Místkem a Duklou se rozhodovala až v koncovce, kterou znovu lépe zvládli Moravané. Finále i série o třetí příčku, v níž se utkají poražení semifinalisté, začínají 7. května. Hraje se opět na tři vítězné zápasy.

ČESKÉ PLAY-OFF

3. semifinále

HC Gumárny Zubří - HC Baník Karviná 19:26 (9:12)

Jen v prvním dějství mohli házenkáři Zubří pomýšlet na to, že by semifinálovou sérii s Karvinou prodloužili alespoň do neděle. V zádech sice měli bouřlivé publikum a dařilo se jim v obraně, jenže po změně stran už úřadující český mistr, v jehož dresu zářil mladý křídelník Sobol, odskočil ve skóre a bezpečně si rozhodující třetí vítězství pohlídal. Karviná si tak zajistila postup do finále, hráče Zubří čeká souboj o třetí příčku.

Nejvíce branek: Spuchlák 5, Kulišťák 5/2 - Sobol 10/4, Horák 4. Sedmimetrové hody: 5/3 - 4/4. Vyloučení: 2:3. Rozhodčí: Beňo, Rančík. Diváci: 1000. Konečný stav série: 0:3.

HC Frýdek-Místek - HC Dukla Praha 23:20 (12:10)

I třetí střetnutí mezi Frýdkem-Místkem a Duklou přineslo vyrovnaný souboj. Domácí však v závěrečných minutách znovu prokázali pevnější nervy a v koncovce třemi góly v řadě rozhodli o svém vítězství. Frýdek-Místek tak po roční přestávce znovu postoupil do finále, na Duklu zbyl souboj o bronzovou pozici, v němž vyzve házenkáře Zubří.

Nejvíce branek: Toms 7/1, Krahulík 4 - Brabec 6/3, Král 4. Sedmimetrové hody: 4/1 - 4/3. Vyloučení: 5:7. ČK: Straka - Vraný. Rozhodčí: Podlucký, Rudinský. Diváci: 580. Konečný stav série: 0:3.

SLOVENSKÉ PLAY-OFF

ŠKP Bratislava - Tatran Prešov 26:31 (13:16)

I ve třetím utkání semifinálové série potvrdilo družstvo Prešova úlohu favorita. Obhájce titulu rozhodl o svém vítězství na přelomu prvního a druhého poločasu, kdy si vytvořil dostatečný náskok. Bratislavané se sice ještě snažili kontrovat, ale na zvrat neměli. Prešov tak zvítězil v sérii 3:0 a postoupil do finále.

Nejvíce branek: Nižňan 5, Piteľka a Kukumberg po 4 - Antl 8, Kukučka 7/4, Pekár 5. Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/4. Vyloučení: 5:6. Rozhodčí: Kohout, Padevět. Diváci: 500. Konečný stav série: 0:3.

Štart Nové Zámky - MŠK SIRS Považská Bystrica 27:29 (13:12)

V bojovném a rušném utkání házenkáři Nových Zámků prohrávali hned v úvodu 2:5, potom však skóre otočili a patřil jim i závěr první půle. Po přestávce se oba týmy střídaly ve vedení, v koncovce se štěstí přiklonilo na stranu Považské Bystrice, která tak vyhrála semifinálovou sérii 3:0 a ve finále se utká s Prešovem. Nové Zámky čeká v souboji o třetí příčku ŠKP Bratislava.

Nejvíce branek: Vadkerti 6, Laho 5, Oros 4 - Tůma 11/1, Mažár 5, P. Zaťko 3. Sedmimetrové hody: 4/2 - 3/3. Vyloučení: 6:10. Rozhodčí: Jaroň, Bubeníček. Diváci: 900. Konečný stav série: 0:3.