HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
ne 11.12.2005 | Hansel Radim

HCB Karviná - CBM Valladolid 32:33(16:15)

Házenkáři Karviné se rozloučili se svým účinkováním v pohárové Evropě porážkou. Českého mistra vyřadil v osmifinále Poháru vítězů pohárů španělský Valladolid, který před týdnem v domácím prostředí prakticky rozhodl o svém postupu vítězstvím o devatenáct branek. Uspěl pak i v nedělní odvetě na Moravě, kterou vyhrál 33:32.

Pátý tým španělské ligy se v utkání zdaleka nevydal ze všech sil, Baníku se bez zraněného kanonýra Sobola přesto vítězná rozlučka nepovedla. Bezstarostný průběh, který byl určen výrazným gólovým rozdílem z prvního zápasu, jim přitom zapadal do plánů. Hosté tentokrát nenasadili žádné ďábelské tempo, šetřili svůj potenciál na důležitější bitvy a před poločasem se tak domácím při výhodě dvou mužů v poli povedlo dokonce utéct na 15:12.

Hosté už po obrátce nechali odpočívat téměř neubránitelného střelce Muratoviče, ale v koncovce za něj zaskakovali jiní. Skóre se do posledních okamžiků přelévalo ze strany na stranu a karvinskou zástavu třímal Horák, jehož jedenáct gólů bylo ale nakonec málo. Dvě minuty před koncem odmítl vyrovnání Zdráhala, který neproměnil sedmičku a Valladolid z protiútoku pojistil nejtěsnější náskok další brankou.

"I když těsně, Valladolid zvítězil zaslouženě," připustil karvinský kouč Jiří Kekrt. "Já jsem rád, že jsme odvedli alespoň daleko koncentrovanější a lepší výkon než ve Španělsku. Můžu si jen přát, abychom kádr udrželi alespoň v tomto složení, protože je vidět, že když se s týmem systematicky pracuje, pokroky jsou patrné," citovala ČTK Kekrta.

Trenér Valladolidu Juan-Carlos Pastor nepřímo uvedl, že na rozdíl od soupeře měl výhodu kvalitnějšího a širšího kádru. "Když si to vyžadoval nepříznivý vývoj, poslal jsem na hřiště to lepší, co jsem měl k dispozici. I když jsme měli velký náskok z prvního zápasu, chtěli jsme vyhrát," řekl Pastor.

HCB Karviná - CBM Valladolid 32:33 (16:15)

Nejvíce branek: Horák 11, Zdráhala 8/5, Kuzo, Heinz a Kubis po 3 - Muratovič 8/1, Gull 7/3, Garabaya 4. Rozhodčí: Jošič, Rudič (oba Chorv.). Vyloučení: 3:5. Sedmimetrové hody: 8/6 - 4/4. První zápas: 25:44, postupuje Valladolid.