ne 17.4.2005 | Hansel Radim

HCB Karviná - HC Zubří 2:0 na zápasy

Po sobotním vítězství 32:21(14:11) zopakovali naši hráči i dnes výborný výkon a svého soupeře porazili rozdílem deseti branek 36:26(17:13). V sérii tak vedou již 2:0 a k postupu do finále jim stačí jedno vítězství.

Úvodními zápasy vypukly v sobotu semifinálové série českého slovenského play-off házenkářů. Ve všech uspěly domácí celky, nejméně problémů měli obhájci českého titulu z Karviné, kteří porazili Zubří rozdílem jedenácti branek. Na Slovensku pak Prešov udolal ŠKP Bratislava a Považská Bystrica si poradila s Novými Zámky.

ČESKÉ PLAY-OFF - SEMIFINÁLE

HC Baník Karviná - HC Gumárny Zubří 32:21 (14:11)

V rychlém a kvalitním střetnutí hráči Zubří drželi s obhájcem titulu krok pouze v úvodní třicetiminutovce. Karviná vedla po prvním dějství úvodního semifinálového duelu o tři branky, ale pak ještě zlepšila výkon, přidala v nasazení a bez větších problémů vyhrála rozdílem jedenácti gólů.

Nejvíce branek: Zdráhala 8/5, Sobol 6, Kust 6 - Hrstka 6, Mičkal 4, Plšek 4. Sedmimetrové hody: 5/5 - 2/1. Vyloučení: 6:6. Rozhodčí: Hippík, Černý. Diváci: 700. Stav série: 1:0.

SLOVENSKÉ PLAY-OFF - SEMIFINÁLE

Tatran Prešov - ŠKP Bratislava 31:29 (18:15) Házenkáři ŠKP pokračovali v play-off v kvalitním projevu a po vyřazení Košic potrápili v úvodním semifinále favorizovaný Prešov. Domácí sice vedli, ale nedokázali odskočit více než na tři góly. Houževnatí Bratislavané sice snížili v závěru na rozdíl jediné branky, ale úplně zvrátit utkání se jim nepovedlo.

Nejvíce branek: Antl 8/6, Fuňak 6, Pekár, Čorej po 5 - Piteľka 8/2, Nižňan 6, Dudáš 4. Sedmimetrové hody: 6/6 - 4/3. Vyloučení: 3:5. Rozhodčí: Novák, Skružný. Diváci: 950. Stav série: 1:0.

MŠK SIRS Považská Bystrica - TJ Štart Nové Zámky 33:27 (18:12)

Házenkáři Považské Bystrice museli po rozpačitém začátku dotahovat náskok soupeře, ale po patnácti minutách vystřídal protivníka z Nových Zámků ve vedení, které ve zbývajícím čase postupně zvyšoval. Hosté se poté zmohli už jen na korekci výsledku.

Nejvíce branek: Trabelssie 10, T. Stráňovský 9/2, Mažár 4 - Vadkerti 5, M. Stráňovský 4/1, Braško 4/2. Sedmimetrové hody: 6/2 - 3/3. Vyloučení: 7:7. ČK: Braško (Nové Zámky). Rozhodčí: Kohout, Dolejš. Diváci: 700. Stav série: 1:0.

Televizní kamery házenkářům Dukly štěstí nepřinesly. V prvním utkání semifinálové série podlehli v neděli Frýdku-Místku a neuhájili výhodu domácího prostředí. Chuť si mohou spravit v pondělní odvetě. Naopak Karviná s jistotou zvládla na své palubovce i druhý souboj proti Zubří, celkově se ujala vedení 2:0 a k postupu do finále jí stačí už jen jediné vítězství.

HC Dukla Praha - HC Frýdek-Místek 27:30 (17:12)

Před televizními kamerami načali v neděli svou semifinálovou sérii házenkáři Dukly a Frýdku-Místku. V utkání dvou rozdílných poločasů nejprve vládli ve svém plzeňském útočišti Pražané, kteří těžili z dobré obrany i jistého výkonu brankáře Štochla. Po změně stran však domácí selhali střelecky, Moravané ukrajovali z náskoku a deset minut před koncem se ujali vedení. Frýdek-Místek, který brankově táhl Toms a na rozehrávce mladíček Petrovský, pak přes snahu Dukly zvládl lépe koncovku a získal důležité vítězství.

Nejvíce branek: Král 5, Brabec 5/4, Větrovec 4 - Toms 12/5, Straka 5, T. Heinz 4. Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/5. Vyloučení: 4:5. Rozhodčí: Karlubík, Struhár. Diváci: 300. Stav série: 0:1.

HC Baník Karviná - HC Gumárny Zubří 36:26 (17:13)

Ani ve druhém semifinále házenkáři Karviné nezaváhali a v sérii se Zubřím se ujali vedení 2:0. V korektně hraném střetnutí získali domácí v první půli čtyřbrankový náskok. Výtečně jim pak vyšel i vstup do druhého dějství, když první patnáctiminutovku vyhráli 11:3 a příležitost dostali všichni hráči z lavičky. Karviná tak může o postupu do finále rozhodnout už příští sobotu v Zubří.

Nejvíce branek: Kust 7, Horák 6, Sobol 5/3 - Mičkal 6, Řezníček 5/3, Bechný 4. Sedmimetrové hody: 4/3 - 6/5. Vyloučení: 1:1. Rozhodčí: Šubák, Vydra. Diváci: 700. Stav série: 2:0.

Tatran Prešov - ŠKP Bratislava 28:21 (11:7)

Prešov nastoupil s úplně jinou taktikou než v prvním semifinále. Navíc mu výborně zachytal brankář Bakša, proti němuž byli házenkáři z Bratislavy často bezradní. Tatran si v průběhu prvního poločasu vypracoval čtyřgólový náskok, který poté umnou a rychlou hrou zvyšoval až na dvanáctibrankový rozdíl. Hosté už jen skóre korigovali.

Nejvíce branek: Antl 10/8, Čorej 6, Kukučka, Marušák po 3 - Piteľka 7, Nižňan 4, Tarhaj 3. Sedmimetrové hody: 8/8 - 4/2. Vyloučení: 6:3. Rozhodčí: Dostál, Macharáček. Diváci: 950. Stav série: 2:0.

MŠK SIRS Považská Bystrica - TJ Štart Nové Zámky 34:24 (16:8)

Považská Bystrica zahájila druhý semifinálový duel o mnoho lépe a od prvních minut vedla. Tým Nových Zámků marně hledal protizbraň a po změně stran jejich manko narostlo až na deset gólů. V dresu domácích se dařilo zejména českému brankáři Baďurovi.

Nejvíce branek: Mažár 9, T. Stráňovský 9/4, Tůma 5 - M. Stráňovský 10/5, Szücs 3, Braško 3. Sedmimetrové hody: 4/4 - 8/3. Vyloučení: 4:5. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Diváci: 700. Stav série: 2:0.