po 14.3.2005 | Hansel Radim

HCB Karviná - Házená Brno 30:23(15:8)

V utkání 22. kola HIL si naši hráči bez větších problémů poradili s mužstvem Brna a stále jím patří v průběžném pořadí soutěže první místo.

Přitom v týdnu před utkáním nebyla situace v karvinském táboře nikterak růžová. Náš tým postihla chřipková epidemie a většina hráčů místo trénování zalehla. Trenér Kekrt pro tento zápas nemohl počítat s Horákem, Laclavikem a Szymonem. Otazník visel nad startem Kusta, Sobola a Szymanského, tito hráči však nakonec do utkání nastoupili.

Brňané se sice v úvodu ujali vedení, ale to bylo z jejich strany na úvodních 10. minut vše. Karvinská obrana pracovala spolehlivě a za ní uřadoval výborný Putera. V útoku se prosadili v ůvodu zejména pivoti Bednařík s Požárkem a tak v desáté minutě svítil na ukazateli stav 7:1 pro domácí, kteří nepolevovali ve svém nasazení a postupně náskok zvyšovali až na deset branek. Pak dal trenér Kekrt příležitost Brůnovi s Kichnerem, kteří nenadchli a po jejich chybách soupeř snížil opět na poločasový rozdíl sedmi branek. Z hostujícího mužstva se dokázal výrazněji prosadit pouze pivot Piskač se čtyřmi brankami.

Ani ve druhé půli se obraz hry nezměnil a domácí hráči v poklidu kráčeli za vítězstvím. Trenér Kekrt dal příležitost všem hráčům lavičky a náskok domácích nebyli brněnští hráči schopni dotáhnout. Návrat na palubovku po zranění se vydařil Sobolovi, který zatížil konto soupeře 7 brankami a za pozornost stojí 66% úspěšnost domácích gólmanů při sedmimetrových hodech.

Již tuto neděli hrají naši hráči další domácí utkání proti MHC Bardejov.

HCB: Putera, Láníček - Bednařík 2, Prachař, Kichner, Horák, Kust 3, Zdráhala 7/3, Sobol 7, Szymanski 1, Brůna R. 2, Mrózek 5, Vápeník, Požárek 3.

Vyloučení 4:3, 7 m hody: 4/3 - 6/2, Diváků: 400.