pá 20.8.2004 | Hansel Radim

HCB Karviná - UHC Raika Ganserndorf 29:26 (18:10)

Ve včerejším přípravném utkání hostil náš celek účastníka Rakouské ligy, tým UHK Raika. Hosté se v minulé sezoně zachránili jen díky úspěchu v baráži. Před počátkem letošní sezony posílili o slovenského reprezentanta Tomáše Mažára, který přišel z Trnavy a dalších pět hráčů. Trenér domácích Jiří Kekrt dal příležitost celému mužstvu, jelikož až dnes určí užší kádr pro tuto sezonu.

Utkání začali domácí ve velkém stylu, výbornou obranou, za kterou stál téměř neprůstřelný Putera a pestrou hrou v útoku si Karviná vytvořila sedmibrankový náskok a tak v desáté minutě svítil na ukazateli stav 8:1, domácí i nadále zvyšovali své vedení dokonce až na jedenáct branek, do poločasu hosté zkorigovali stav na 18:10.

Ve druhé půli ovšem hosté využili nepochopitelný zkrat karvinských hráčů a snížili až na rozdíl jediné branky ale domácí už si vítězství nenechali vzít.

Branky Karviná: Kust 5, Sobol 4, Korňan 4/3, Bednařík 3, Mrózek 3, Horák 3, Prachař 2, Bartošic 2, Brůna 2, Szymanski 1, Vápeník 0, Kichner 0. Brankáři: Putera, Pour.