Liga mistrů
so 29.9.2007 | Ivo Dudek

HCB OKD Karviná - FC Barcelona 20 : 35 (12:18)

Vstup do letošního ročníku ligy mistrů nám nevyšel a podlehli jsme favoritovi ze Španělska 20:35. Potvrdilo se že Barcelona je letos ve výborné formě a pomýšlí na triumf v této soutěži. Drželi jsme krok cca do 20. minuty a pak se Barcelona ujala vedení. Do poločasu utekla na rozdíl 6 branek a ve druhém pak už dominovala.

Naši hráči nezačali vůbec špatně. Pprvní gól utkání zaznamenal po rychlém útoku Faith. Hráči Barcelony rychle srovnali a naší straně kontroval tentokrát Korňan. V podobném duchu hra pokračovala až 15. minuty, kdy jsme prohrávali 6:7. Pak měli mírně navrch hosté. Ještě v 26. minutě jsme ale mohli pomýšlet na solidní poločasový výsledek. Prohrávali jsme o dvě branky - 11:13.

Konec poločasu nám ale vůbec nevyšel, hosté se rozehráli k výbornému výkonu a výbornou hrou v obraně a také díky skvělému Hwidtovi v brance nedovolili našim skórovat a naopak díky rychlým protiútokům dali 5 branek v řadě. Nám se podařilo poslední brankou v prvním poločase už pouze korigovat na 12:18.

Druhý poločas nám vůbec nevyšel. Sice první branku vstřelil Kuzo ale pak už dominovaly hvězdy z Barcelony. Naši hráči si sice dokázali vypracovat šance ale v brance proti nim stál gólman světové extratřídy, Kasper Hwidt. Vychytal našim hráčům i stoprocentní šance, kromě toho jsme nastřelili neobvykle mnoho tyček. Každá taková promarněná šance jakoby se podepisovala na sebevědomí našich hráčů a střelit branku bylo čím dál tím těžší. Za druhý poločas jsme dokázali skórovat pouze osmkrát ! To samozřejmě na takového soupeře jakým FC Barcelona je nemohlo stačit a skóre narůstalo hlavně na straně hostů. Poslední branku utkání vstřelil Kuzo ze sedmičky a stanovil tak konečné skóre na 20:35.

Hosté si tak připsali společně s ruskou Astrachaní, která porazila doma Ivry, první dva body do tabulky ligy mistrů. V druhém kole se utkají spolu právě týmy se stejným bodovým ziskem - my s Ivry a Barcelona s Astrachaní.

Sestava HCB OKD Karviná: Marjanovič, Mrkva, Bednařík, Plšek 3, Kuzo 4/3, Kieliba 1, Heinz, Indjič 4, Faith 2, Šulc 3, Mrózek, Petrovský 1, Korňan 1, Farkašovský 1.

Sestava FC Barcelona: Hwidt, Losert, Noddesbo 7, Garcia J. 5, Tomas 4, Garabaya 2, Lozano 4, Fernández 5, Ugalde 4, Caňellas, Romero 1, Larholm 1, Gull, Rocas 2/1.

Sedmičky: 3/3 - 2/1, vyloučení: 2 - 2, diváků: 1600. rozhodčí: Krstič, Ljubič (oba Slov.).