ne 22.4.2007 | Ivo Dudek

HCB OKD Karviná - HBC Jičín 30:16 (15:7)

Dnes odehráli naši hráči poslední utkání nadstavby extraligy, které se započítalo rovněž do ČP. Toto utkání s Jičínem již nic nemohlo změnit na postavení obou týmů v tabulce. Takže my jsme mohli v podstatě utkání vzít jako poslední přípravu na play off s Lovosicemi, které začíná již příští víkend a Jičín zase vyzkoušel zapojení některých mladých odchovanců do sestavy.
Fotky jsou ve fotogalerii.

Začátek byl s naší strany vlažnější a do 10. minuty, kdy byl stav 6:5 pro hosty to nevypadalo, že hraje aspirant na titul s týmem, pro který sezona končí jelikož nezasáhne do play off. Pak se rozchytal Nemanja Marjanovič a jičínští měli velký problém s proměňováním svých šancí, které si dokázali vypracovat. Od 10. minuty do konce poločasu pak jičínští skorovali jen jednou a o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu. V naší brance vystřídal Marjanoviče Mrkva, který rovněž zachytal velmi dobře. Na palubovce se na naší straně objevili všichni hráči z lavičky a náskok pomalu narůstal až na konečný rozdíl 14 branek.

Hlasy trenérů : Petr Babák, HBC Jičín : Gratulace domácím že splnili povinnost, získali dva body a postup v Českém poháru. Nicméně jsem byl příjemně překvapen předvedenou hrou některých našich mladých hráčů, věkem ještě dorostenců. Bohužel jsme nedokázali proměňovat šance, které jsme si vypracovali a proto nám soupeř odskočil. V druhém poločase jsme již nedokázali vzdorovat. Příjemně překvapili svou hrou např. Kvasnička a mladý Bareš, naopak zklamal svým výkonem Lepieš jako už v asi pěti předcházejících utkáních.

Jiří Kekrt,HCB OKD Karviná : Dlouhodobě se potýkáme s problémem motivace ve správné chvíli. Naši hráči mají dojem že utkání zvládnou "jednoduše" a pak to vypadá tak, jak to vypadalo prvních 15. minut. Pak se tento přístup zlepšil. Je to o tom, že máme za sebou kondiční trénink a ten doznívá. K hernímu ideálu máme pořád ještě týden.

Sestava HCB OKD Karviná : Marjanovič, Mrkva, Bednařík 1, Plšek 2, Kuzo 5/2, Heinz 4, Indjič 5, Zdráhala 4, Šulc 2, Mrózek 1, Kružík, Kubis 4, Korňan 2, Rachač.

Sestava HBC Jičín : Veverka, Kořínek, Pokorný, Král 3/2, Bareš M. 1, Šebek 1, Vtípil, Lepieš, Barák, Masák 2, Kvasnička 3, Bareš F. 2, Brykner 4.

Sled branek : 0:1, 2:4, 5:6, 15:6, 15:7, 18:8, 20:10, 26:11, 28:13, 30:13, 30:16.

Rozhodčí :Horák, Bečička.

Sedmičky :2/2, 5/2.

Vyloučení :8 - 6.