st 16.4.2008 | Ivo Dudek

HCB OKD Karviná - HC Dukla Praha 30 : 17 (11:10)

První krok na cestě do finále máme úspěšně za sebou! Výsledek vypadá jednoznačně, ale určitě to nebylo snadné utkání. O výrazném vítězství jsme rozhodli až ve druhém poločase, ve kterém Dukla díky naší dobré hře v obraně a dobrému výkonu brankáře dokázala dát jen sedm branek! Utkání mělo všechny atributy play off - emoce, urputné osobní souboje a velké nasazení všech aktérů.

První změnou oproti minulému zápasu, kterou mohli všichní přítomní zaregistrovat, byla změna účesů. Hráči i realizační tým si totiž nechali na krátko ostříhat vlasy. Největší změnu jsme mohli pozorovat u Šulce a samozřejmě i trenéra Trtíka, který rovněž přišel o podstatnou část svých vlasů i vousů.
Při nástupu hráčů k utkání si pozorní fanoušci všimli další změny.V naší sestavě totiž nebyl Vojta Petrovský, který si totiž v při tréninku poranil kotník a tudíž nemohl do utkání nastoupit.
Tento fakt se na naší hře projevil a to zejména v prvním poločase, kdy jsme vstřelil pouhých 11 branek. Ale vzhledem k tomu, že i naše obrana a za ní brance Marjanovič, fungovali dobře, dostali jsme ještě o jednu branku méně. Do šaten se šlo totiž za stavu 11:10 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se některému z týmů podařilo dosáhnout 30 branek.

Do druhého poločasu jsme nastoupili stejně aktivně jako do prvního, vstřelili jsme první dvě branky. V prvním poločase ale dokázala Dukla rychle zachytit náš nástup, zatím co v tom druhém, jsme v nasazení nepolevili, v obrana fungovala možná ještě trochu lépe než v první půli a Mrkva, který tradičně nahradil Marjanoviče, chytal minimálně stejně dobře jako jeho zkušenější kolega.

Co se ale zlepšilo určitě, byla hra v útoku. Ke Kuzovi a Šulcovi, kteří se dokázali prosazovat už v prvním poločase se přidal Farkašovský, kterému pomalu roste po zranění forma a konečně jsme dokázali využívat dobře fungující obranu k zakončování brejků. V desáté minutě jsme vedli 18:14 a v 15. minutě už to bylo 21:14 a o osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Na konec jsme už jen navyšovali náš náskok a v posledních osmi minutách jsme vsítili 8 branek v řadě.

Sestava HCB OKD: Marjanovič, Mrkva, Bednařík, Plšek, Pavlíček 2, Kuzo 10/6, Heinz 2, Indjič 1, Faith 1, Šulc 5, Mrózek 1, Kubis, Korňan 4, Farkašovský 4,

Sestava HC Dukla Praha: Petržala, Pristáš, Král, Horák, Landa, Polášek 1, Straka 3, Stehlík 2, Kotrč, Rams 5/5, Škvařil 2, Zelený, Lehocký 2, Tůma 2.

Sedmičky: 6/6 - 6/5, Vyloučení: 4:6, Diváci: 850, rozhodčí: Horáček, Novotný.

Sled branek: 2:0, 3:1, 3:4, 4:4, 8:5, 8:7, 9:8, 10:8, 10:10, 11:10, 13:10, 14:11, 16:12, 17:13, 17:14, 21:14, 22:15, 22:17, 30:17.