Tým mužů HC Baník Karviná
ne 7.9.2008 | Ivo Dudek

HCB OKD Karviná - HK .A.S.A. Město Lovosice 30 : 19 (14:7)

Ostrý start Zubr Extraligy nám vyšel a porazili jsme jednoznačně ambiciózní Lovosice. Začátek byl oboustranně spíše opatrný a hráčům dělalo problém se prosadit. Zhruba od 20. minuty jsme ale přece jen měli menší problém se zakončením a skóre začalo narůstat na naší straně rychleji.

Ještě v 16. minutě byl stav 4:4 a obrany s brankáři měli jednoznačně navrch. Pak jsme začali proměňovat šance a skóre se začalo měnit v náš prospěch. Tomáš Mrkva podával výborný výkon a hráči se více prosazovali z rychlých protiútoků, jak z první, tak z druhé vlny.

Mezi 25. a 30. minutou jsme vsítili 6 branek v řadě a tím jsme zřejmě definitivně zlomili odpor soupeře.

V druhé půli již náskok narůstal. V brance vystřídal Mrkvu Lefan, ale i ten byl pro lovosické střelce těžkým oříškem. Podával stejně kvalitní výkon jako jeho předchůdce. V útoku se rozstříleli Kružík s Mrózkem a o výsledku nemohlo být pochyb. A kdo měl obavy, že máme jen jednoho pivota, ten se mohl přesvědčit, že Brož, který nastoupil rovněž na pivota si nevedl vůbec špatně a připsal si za Karvinou první dvě branky v Extralize.

Sestava HCB OKD Karviná: Mrkva, Lefan – Pavlíček 1, Brož 2, Heinz 3/1, Faith, Šulc 2, Kružík 5, Hastík 3, Mrózek 5/2, Korňan, Sliwka 2, Petrovský 3, Požárek 4.

Sestava HK .A.S.A. Město Lovosice : L. Kylíšek, Šálek – Vaněk 2/2, Havíř, Měchýř, Kratochvíl 1, Motl 4, Brecko 1, Miler 2, Havlovec, Jablonka 2, Havlát 2, Koboj 1, D. Kylíšek 3.

Sled branek: 0:1, 1:3, 6:4, 8:6, 14:7, 18:9, 23:13, 26:17, 30:19.
Rozhodčí: Horák, Bečička, sedmičky: 4/3:3/2, vyloučení: 8:5, diváci: 500.