Tým mužů HC Baník Karviná
ne 9.12.2007 | Ivo Dudek

HCB OKD Karviná - Hustopeče 29 : 17 (13:9)

Dnes dopoledne jsme splnili povinnost a získali dva body z utkání s Hustopečemi. Nehrála se ale na obou stranách nijak pohledná házená. Jako by naši hráči podcenili soupeře a v jejich hře chybělo nasazení. Možná se takto podvědomě šetřili na zítřejší utkání Českého poháru s Lokomotivou Plzeň

Toto pohárové utkání bude posledním letošním vystoupením našeho týmu na domácí palubovce. Jste všichni zvání - vstup bude zdarma!

Začátek utkání nevypadal špatně. Dnes dostali příležitost i hráči, kteří jich zatím moc nedostávali. Hodně hrál Kieliba, Pavlíček, Petrovský a taky Vala. Něktreré zatímní opory ze zdravotních důvodů. Například Korňan, Farkašovský, Mrózek a Šulc.
V 19 minutě byl stav 9:3 a zdálo se, že utkání bude pokračovat v poklidu a naši nebudou mít se soupeřem problémy. Pak jsme se ale nějak zasekli, Bavlnka (juniorský reprezentant) v brance soupeře podával výborný výkon a Hustopeče pomalu ale jistě začaly stahovat. Poločas byl pouze 13:9 a trenér Kekrt určitě nebyl s tímto průběhem spokojený.

Zřejmě to dal najevo o přestávce i hráčům v šatně a nástup do druhého poločasu vypadal z naší strany lépe než první. Do 9. minuty jsme utekli soupeři na 18:10 a v 19. minutě už to bylo 23:11. Pak ale zase hra upadla na úroveň prvního poločasu a náskok přestal narůstat. Do konečného hvizdu už zůstal náskok stejný a zvítězili jsme 29:17.

Zajímavosti utkání byl fakt, že na obou stranách soupeře hráli hráči, kteří ještě loni nastupovali za naši juniorku. Na straně Hustopečí to byli Diviš a Kočí a na naší Pavlíček, Vala a Mrkva. V brankách zase nastoupili kolegové z juniorské reprezentace - Mrkva a Bavlnka.

Sestava HCB OKD Karviná: Marjanovič, Mrkva, Bednařík 4, Plšek 2, Pavlíček 2, Kuzo 2/1, Kieliba 2, Heinz 2/1, Indjič 3, Faith 5, Vala 2, Petrovský 4, Kubis 1.

Sestava Legata Hustopeče: Bavlnka, Přikryl, Kočí, Franěk, Diviš 3, Jahoda 4/2, Jochman 3, Hubáček 4, Suchomel 2, Semerád, Sedláček 1.

Vyloučení: 5 - 3, Sedmičky: 4/2 - 3/2, rozhodčí: Novotný, Nesvadba.

Sled branek: 1:1, 3:1, 7:2, 9:3, 10:4, 11:7, 12:9, 13:9, 14:10. 18:10. 23:11, 25:13, 26:15, 28:16, 29:17.

Hlasy po utkání:

Missbach Zdenek (Hustopeče) - Jeli jsme sem s jediným cílem - neutržit debakl, vzhledem k velké marodce v našem týmu. To se nám, asi díky podcenění domácími a díky výbornému výkonu Bavlnky v brance povedlo. Takže jsme spokojeni.

Jiří Kekrt - Trenér hostí to vystihl přesně. Už jsme hráčům svoji nespokojenost vyjádřil v šatně a budeme dnešní utkání probírat i později. Hráči už se asi viděli v zítřejším utkání Českého poháru s Lokomotivou Plzeň.