ne 16.9.2007 | Ivo Dudek

HCB OKD Karviná - KH Kopřivnice 29 : 18 (15:6)

V dnešním utkání jsme potvrdili roli favorita a porazili jsme tým Kopřivnice o jedenáct branek. Základ vítězství byl položen již v prvním poločase, kde jsme pozornou hrou v obraně dokázali získávat míče a zakládat rychlé protiútoky. Přes výborný výkon Láníčka v brance hostů jsme si vytvořili dostatečný náskok pro druhý poločas.

Do druhého poločasu nastoupili hráči ale příliš poklidně, nedokázali udržet koncentraci a jako by trochu polevili i v obraně. Soupeř se snadněji prosazoval nastřílel za druhý poločas 12 branek oproti pouhých 6 brankám v poločase prvním. V našem dresu zaujal Tomáš Pavlíček, který nastoupil do druhého poločasu a svou rychlostí a přesnou střelbou na soupeře platil.

Většímu rozdílu ve skóre zabránil z velké míry i již zmiňovaný Láníček. Chvílemi dokonce vypadalo utkání jako souboj HCB vs. Láníček. Dokázal zneškodnit spoustu stoprocentních šancí našich hráčů na brankovišti. V dresu soupeře se, stejně jako minulý týden, prosadil nejvíce hráč, který ještě v minulé sezóně oblékal karvinský dres - Mirek Rachač.

Sestava HCB OKD : Marjanovič, Mrkva, Bednařík 1, Plšek 2, Pavlíček 4, Kuzo 9/5, Heinz 2, Indjič 2, Šulc 2, Mrózek 2, Petrovský, Kubis 1, Korňan 2, Farkašovský 2.

Sestava KH Kopřivnice : Láníček, Pour, Vala, Igenyes, Rachač 6, Veřmiřovský, Hanzelka 4, Bartošic, Prepsl 1, Lipový 1, Šustala 1, Gřes 4/2, Krčmář 1, Zemánek.

Sedmičky: 7/5 - 6/2, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: Novotný, Horáček.

Sled branek : 2:0, 3:2, 8:2, 10:3, 14:5, 15:6, 16:7, 19:9, 21:9, 21:12, 23:14, 27:14, 28:16, 29:18.

Hlasy trenérů :

M. Bartoň (Kop.) Bylo to naše první soutěžní utkání v této sezóně a v prvním poločase jsme hráli zbytečně zakřiknutě. Hráči na které v útoku spoléháme jako Gřes a Rachač se nedokázali prosadit. Dát 6 branek za poločas je žalostně málo. V druhém poločase to bylo lepší, podrželi nás gólmani, výborně chytal Láníček a i Pour něco chytil. V dalším kole nás čeká Prešov a musíme hrát naplno už od začátku.

J.Kekrt (HCB OKD) Musím říct totéž, co jsem řekl po utkání s Frýdkem, mám rozporuplné pocity. V prvním poločase herně náš kvalitní výkon. Souhlasím s tím, že to chvílemi vypadalo na boj mezi Karvinou a Láníčkem, který jsme my nezvládli a v druhé půli totéž co v utkání s Frýdkem takový - já bych to nazval hogo - fogo přístup. Hráči mají pocit, že se nic neděje, hraji jakoby pro diváky a ne účelně pro tým. Když budeme hrát s Barcelonou takhle, tak se nám to vymstí.