ne 19.10.2008 | Ivo Dudek

HCB OKD Karviná – KH Kopřivnice 43 : 22 (17:11)

V dnešním utkání 7. kola Zubr extraligy jsme deklasovali tým KH Kopřivnice. Souboj byl celkem vyrovnaný do cca 23. minuty, kdy jsme vedli 10:8. Pak jsme ale ovládli dění na palubovce a byli po všech stránkách lepší.

V brance chytal výborně Tomáš Mrkva a svými zákroky umožňoval svým spoluhráčům přechod do rychlých útoků, které tito bezpečně proměňovali. Dařilo se střelecky zejména rychlíkům Faithovi a Vančovi, kteří se stali našimi nejlepšími střelci se šesti brankami.

V druhém poločase vystřídal v brance tradičně Mrkvu Lefan a i ten svým neméně kvalitním výkonem podržel své spoluhráče. Po třech minutách druhé půle bylo už jasné, že Kopřivnice nemůže pomýšlet na solidní výsledek. Hosté totiž trestuhodně promrhali svou přesilovku kterou prohráli 0:3 a na ukazateli skóre svítil stav 21:11! Jediným otazníkem v dalším průběhu utkání bylo, jak vysoký bude rozdíl ve skóre.

Sestava HCB OKD Karviná: Mrkva, Lefan, Pavlíček 2, Brož 2, Vančo 6, Sliwka 4/2, Heinz 3, Faith 6, Šulc 4, Mrózek 1, Kružík 5, Hastík 4, Korňan 3, Požárek 3.

Sestava KH Kopřivnice: Fabián, Čapka, Seidl 2, Lipový, Rachač, Veřmířovský 2, Hanzelka, Hladký 3, Gřes 6/2, Krčmář 3, Krejčiřík, Střelec, Opálka 5/2, Hodslavský 1.

Vyloučení: 8 - 5, sedmičky: 4/2 - 4/4, ČK: Kružík (3x2´), Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň.

Sled branek: 0:1, 3:1, 3:3, 5:3, 6:5, 8:5, 9:6, 10:8, 14:9, 15:10, 17:11, 21:¨:11, 23:13, 28:16, 32:17, 33:19, 39:19, 41:20, 43:22.

Hlasy trenérů:

Martin Kostelník: V prvním poločase udržovali jsme si dvou až tříbrankový distanc, výborně chytal Mrkva. V druhém poločase jsme zkoušeli způsob bránění 3-3, který chceme používat. Kopřivnice byla v tomto směru ideálním protivníkem, protože její spojky nebyly moc pohyblivé, „Není to obrana, kterou bychom hráli standardně, ale v určitých pasážích hry ji používat chceme, hlavně při presu, kdy bychom rádi rychle získali míč. Je tam ale ještě hodně věcí na vypilování, zejména při rotaci hráčů, aby věděli, kde mají stát, kam se posunovat. V tomto ohledu nám pomohl Lefan, který posbíral v bráně řadu balonů, když nám něco zrovna nevyšlo. Také on chytal výborně,“ pochválil i druhého karvinského brankáře Martin Kostelník.

Miroslav Bartoň: Hráli jsme to, na co jsme se celý týden připravovali. Po čtyřech technických chybách ale soupeř odskočil a ten začátek druhé půle nám vzal definitivně elán a chuť něco s výsledkem udělat. Tam jsme úděsným způsobem promrhali naši přesilovku, prohráli ji 0:3 a ty dvě minuty vlastně rozhodly o tom, že závěr si Karviná pohlídala. Vyhrála zaslouženě, my jsme propadli a někteří hráči, kteří bojují o posty v sestavě, mě hluboce zklamali. Posledních patnáct minut jsme prohráli 4:15, to by se nemělo stávat žádnému extraligovému klubu.