Tým mužů HC Baník Karviná
ne 15.2.2009 | Ivo Dudek

HCB OKD Karviná - SKP Frýdek Místek 31 : 31 (16:15)

Dnes jsme mohli sledovat další z nepodařených utkání. Pokračovali jsme v trendu poslední doby a zase jsme rozdávali body. Tentokrát si jeden bod z naší haly odváží poslední Frýdek Místek. A je nutno říct, že si jej odváží zaslouženě.

Naše družstvo, přes snahu jednotlivců, nepůsobí jako jeden kolektiv a hra není tak soudržná jak se jevila v podzimních utkáních. Nedaří se v obraně o čemž svědčí obdržených 31 branek, ani v útoku to neklape podle představ trenérů a i samotných hráčů. Dnes naštěstí zachytal dobře Mrkva a zabránil tomu, aby si Frýdek Místek odvezl body oba!

Opět jsme nastoupili oslabení o některé opory. Nehrál už Korňan, který míří na přestup do Povážské Bystrice, nehráli ani Heinz s Hastíkem.

Nezačali jsme nejlíp a po celý první poločas jsme spíše tahali za kratší konec. Až v posledních třech minutách první půle jsme šňůrou tří branek zvrátili průběh a do šaten šli za jednobrankového vedení.
Začátek druhého poločasu nám vyšel lépe. Po dvou inkasovaných brankách jsme se zvedli a zrychlili trochu hru. Pětibrankovou šňůrou jsme utekli soupeři na 20:17 a zdálo se, že jsme našli ten správný rytmus. Frýdek Místek to ale zdaleka nezabalil a ke konci se na nás dotáhl a 29. minutě šel do vedení 30:31! V poslední minutě zachraňoval svou jedinou brankou v utkání jeden bod pro Karvinou Kočí. Hosté mohli ještě v posledních sekundách strhnout vítězství na svou stranu ale proti byl Tomáš Mrkva, který chytil Kolmajerovi už asi čtvrtou "tutovku".

Teď je před námi krátká přestávka a tak je určitě v klubu o čem přemýšlet, abychom do play off navrátili týmu jeho tvář a herní pohodu.

Sled: 2:1, 3:4, 5:5, 7:8, 9:8, 12:13, 16:15, 20:17, 23:21, 25:26, 29:28, 30:31. Rozhodčí: Petruška, Novotný, sedmičky: 4/2:5/5, vyloučení: 6:6, diváci: 687.

HCB OKD Karviná: Mrkva, Lefan – Pavlíček 3, Brož 2, Vančo 3, Sliwka 6/1, Floksa, Faith 3, Šulc 2, Mrózek 4/1, Kružík 2, Petrovský 3, Požárek 2, Kočí 1. Trenér: Martin Kostelník.

SKP Frýdek-Místek: Šoltés, Pohludka – Meca 7, Novák 1, Kolmajer 1, Horáček, Dyba 9/5, Vacula 4, Hes 6, Skála, Krupa 1, Holbein 2. Trenér: Lubomír Kavka.