Tým mužů HC Baník Karviná
st 27.2.2008 | Ivo Dudek

HCB OKD Karviná - TJ Bystřice p. Hostýnem 39 : 23 (25:10)

Dnes pokračovala Zubr Extraliga svým 22. kolem, které přineslo překvapivé výsledky. Na naší palubovce skončilo utkání s Bystřicí p. Hostýnem podle předpokladů, ale například vítězství Jičína nad lídrem tabulky ze Zubří nebo výrazné vítězství Kopřivnice nad Lovosicemi se zas až tak nepředpokládalo.

Náš zápas s Bystřicí pod Hostýnem se odehrával jako by ve dvou samostatných celcích. První poločas až na začátek, se odehrával plně v naší režii. Od asi páté minuty nebylo pochyb o tom, kdo je na palubovce pánem. Převyšovali jsme hosty ve všech herních dovednostech a náskok narůstal až na poločasových 25:10!

Při chuti byl aktivitou oplývající Pavlíček a stejně dobře se prosazoval svou rychlostí a šikovnými střelami Petrovský. V brance chytal spolehlivě Marjanovič. Aktivní agresivní obrana 2 - 4 a 3 - 3 nutila hosty k chybám a umožňovala přechod do rychlého protiútoku, ze kterého jsme téměř neomylně skórovali.

Druhé dějství ale začalo jinak. Obrana byla trochu více zasunutá a trenér se rozhodl šetřit například Petrovského, který nebyl úplně fit po utkání v Lovosicích a také např. Mrózka, který se vydal v náročném prvním poločase z téměř všech svých sil. Ti kteří je v sestavě nahradili je nezastoupili úplně na sto procent a možná i to způsobilo, že druhý poločas byl v podstatě vyrovnaný (14:13).

Sestava HCB OKD Karviná: Marjanovič, Mrkva, Bednařík 1, Plšek 4, Pavlíček 8, Kuzo 5, Heinz 3, Indjič 4, Vala 3, Mrózek 1, Petrovský 6, Korňan 4.

Sestava TJ Bystřice p. Hostýnem: Houda, Kropáč, Kolář 2, Juránek, Zbránek 3, Vaško 3, Navrátil, Tiller, Kovařík 3, Kroupa 2, Dobeš 4, Mičkal 3, Beránek, Žůrek 3/2.

Sedmičky: 1/0 - 2/2, Vyloučení: 3 - 3, Rozhodčí: Bubeníček, Smékal.

Sled Branek: 2:0, 2:2, 8:2, 12:4, 16:6, 19:8, 22:9, 25:10, 27:13. 30:14, 33:16. 35:19, 36:22, 39:23.