út 28.8.2007 | Ivo Dudek

HCB OKD - Tatran Prešov 36 : 28 (17:15)

V dnešním utkání se bylo na co dívat. Oba týmy se snažily hrát rychlou házenou. Trochu, oproti včerejšímu zápasu se Zubřím, ubylo technických chyb a dařily se líp kombinační akce. Zpestřením pro diváky byla přítomnost Saši Radčenka v sestavě Prešova, který odehrál v Karviné v minulosti několik nezapomenutelných sezón. Dnes hrál vždy první poloviny poločasů a jeho přítomnost na palubovce byla cítit.

V našem dresu si, po včerejším odpočinku, výborně počínal Tomáš Heinz, který hrál velice aktivně a svými technickými střelami bavil přítomné diváky. Rovněž zahráli dobře např. Petrovský s Kielibou, nezklamali ale ani další hráči. Křídla dnes více proměňovala šance než včera a i Indjič proměňoval své příležitosti z prostoru pivota.

První poločas byl velice vyrovnaný a žádný tým nevedl více než o dvě branky. Zhruba od desáté minuty druhého poločasu jsme se začali soupeři ve skóre pomalu ale jistě vzdalovat. Od dvacáté bylo jasno, že cenný skalp soupeře tentokrát ukořistíme my. Uvidíme, jak dopadne zítřejší dopolední zápas, ale hlavně, jak dopadne měření stejných soupeřů v sobotu 8.9., kdy už půjde o extraligové body. Tyto přípravné zápasy totiž ještě nemusí vůbec nic znamenat.

Sestava HCB OKD Karviná : Marjanovič, Mrkva, Bednařík 2, Plšek 2, Pavlíček 2, Kuzo 2, Kieliba 3, Heinz 8/2, Faith 5, Šulc 2, Mrózek 1, Petrovský 5, Korňan, Farkašovský.

Sestava Tatran Prešov : Bakša, Marušák, Mažár T. 3, Huňady, Urban 1, Geci 1, Pekár 5, Mažár S., Fuňak 4, Radčenko 4, Dudáš 2, Mikéci, Kozlov 7/2, Kaminský 1.

Vyloučení : 5 - 6, Sedmičky : 3/2 - 5/2. ČK : Mažár S. (za nástřel brankáře T. Mrkvy do obličeje ze sedmimetrového hodu)

Rozhodčí : Kohout, Paululík, Diváci : cca 150.