HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
út 4.6.2019 | CHF

Handball Celebration – Oslava Házené!

Oslava Házené! Korunovace nejlepších házenkářů sezóny i reprezentační loučení

Už za dva týdny se házenkáři, házenkářky i fanoušci z celé České republiky sejdou v Ostravě. Společně poženou české reprezentanty v posledním souboji na cestě na EHF EURO 2020, zároveň se ale společně rozloučí s další nabitou sezónou plnou skvělých házenkářských zážitků a korunují Házenkáře a házenkářku roku 2018.

Házená se po více než pěti letech vrací do velké hokejové arény. Házenkářský svátek bude v neděli 16. června hostit Ostravar Arena a čeští házenkáři se před svými fanoušky poperou o postup na EHF EURO 2020, kde by měli obhajovat jeden z nejlepších výsledků samostatné historie české házené.

Vedle souboje českých borců se soupeři z Bosny a Hercegoviny ale bude v Ostravě k vidění i další atraktivní házenkářský program. „Oslava házené bude společným setkáním házenkářů z celé České republiky, které se, jak věříme, stane milou tradicí do budoucna a příležitostí, jak se společně ohlédnout za končící sezónou,“ vyhlíží k červnovému odpoledni prezident Českého svazu házené Jaroslav Chvalný.

Házenkáře a házenkářky i fanoušky házené čeká v Ostravě fanzóna s pestrým občerstvením a prezentací produktů některých partnerů české reprezentace a doprovodný program. Fanoušci by tak do haly měli zamířit už odpoledne, protože házenkářskou oslavu odstartují už ve dvě hodiny odpoledne finálové souboje výběrů krajů dívek a chlapců přímo na palubovce Ostravar Areny. Fanzóna se návštěvníkům otevře o půl čtvrté odpoledne a na hlavní scéně si pak medaile převezmou vítězné týmy letošního ročníku Žákovské ligy i vítězné krajské výběry. Házenkářská veřejnost si pak společně připomene také významná jubilea českých a československých házenkářských legend, své diplomy si převezmou úspěšní absolventi mezinárodního trenérského programu Master Coach a na jevišti se za sezónou ohlédnou i trenéři české mužské reprezentace.

Čeští reprezentanti se pak proti týmu Bosny a Hercegoviny postaví v 18 hodin. Ještě předtím se ale rozloučí se svými bývalými spoluhráči Janem Sobolem, Janem Stehlíkem a Janem Landou.

„Přál bych si, aby přišla plná hala a hnala nás k vítězství. Bude to i pro mě nová zkušenost, ještě jsem nikdy doma v hokejové hale nehrál. Moc se na to těším,“ říká k ostravskému souboji reprezentační pivot Leoš Petrovský.

Vedle souboje na palubovce pak hlavním vyvrcholením programu bude korunování nejlepších hráčů STRABAG Rail Extraligy a MOL ligy, Osobností obou soutěží, Talentů sezóny a především Házenkáře a Házenkářky roku 2018. Vyhlášení výsledků této ankety se uskuteční o přestávce kvalifikačního zápasu přímo na palubovce před zaplněnými tribunami Ostravar Areny. Bezprostředně po utkání proběhne autogramiáda všech přítomných reprezentantů.

Hlasovat můžete zde. Všimněte si, že jsou nominováni i Michal brůna a Honza Užek!

Česká republika - Bosna a Hercegovina 16. června 2019 v 18.00, Ostravar Arena

Vstupenky v ceně 140 Kč v prodeji na těchto stránkách

Akce probíhá za podpory Moravskoslezského kraje a Statutárního města Ostrava.